Devil May Cry 5 oyunu hakkında artık sürekli söylentiler duyar hale geldik. Mesela en son duyduğumuz söylenti, ki aslında bu pek de söylenti sayılmaz, oyunun alan adı hakkında idi. Birkaç hafta önce bu oyuna ait bir alan adı satın alınmıştı ve geçtiğimiz gün de aynı alan adı, Capcom ekibinin sunucularına taşınmıştı. Belli ki ekip bir duyuruya hazırlanıyordu. Bu duyurunun da E3 2018 sırasında geleceğini düşünüyorduk. Bugün ise bahsetmiş olduğumuz video oyunu bir perakendecide listelendi. Bu listelemede dikkat çeken öge ise oyunun sadece PlayStation 4 için listelenmiş olması idi.

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5, PlayStation 4 konsoluna özel bir şekilde gelebilir mi?

Base isimli bir perakendeci tarafından listelendi Devil May Cry 5. Bu listeleme dediğimiz gibi sadece PlayStation 4 için yapıldı ve Xbox One ile PC platformları es geçildi. Şimdi, neden bu perakendeciye inanmalıyız? Aslında inanmak için bir sebebimiz yok, inanmamalıyız zaten ama bu listelemenin de sahte olduğunu pek düşünmüyoruz. Çünkü Base; ne yaptığını, neler listelediğini biliyor gibi görünüyor. Diğer ikinci sınıf perakendecilere göre hiç duyurulmamış oyunlar, ilgi çeksin diye listelenmiyor burada.

57.74 Avro fiyat etiketi ile listelenen bu oyunun çıkış tarihi de 30 Mart 2019 olarak gösterildi. Tabii bu tarih, oyunun çıkış tarihini göstermiyor bizlere çünkü kendisi sadece bir yer tutucu tarih. Yine de oyunun bu tarihe listelenmesi, oyunun 2019 mali yılı içerisinde çıkacağını işaret ediyor olabilir. 2019 mali yılı Nisan 2018 ile Mart 2019 arasında gerçekleşiyor.