Sizlere bundan birkaç gün önce Devil May Cry 5 ve Resident Evil 2 Remake hakkında bir haber sunmuştuk. Sunduğumuz o haberde, iki oyun için de alan adlarının satın alındığını belirtmiştik. Tabii ki bu alan adları herhangi bir insan tarafından satın alınmamıştı, Capcom ekibinin bu işleri ile uğraşan şirket tarafından alınmıştı alan adları. Bugün ise daha iyi bir gelişme yaşandı ve bahsetmiş olduğumuz iki alan adı da Capcom ekibinin sunucularına taşındı. Yani, iki oyunun da duyurusu neredeyse kesinleşti.

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 ve Resident Evil 2 Remake geliyor

Bunu anlayabiliyoruz çünkü Devil May Cry 5 için satın alınmış olan alan adına girersek, 404 sayfası ile karşılaşıyoruz. Bilgilere göre bu alan adının artık bir IP adresi bulunuyor ve AWS sunucusu üzerinden sağlanıyor destek. Bu sunucuda IPv4 ve IPv6 adresleri de bulunuyor. Yani, daha anlaşılır bir dille söylemek gerekirse: Capcom ekibi alan adlarını herkese açmaya hazırlanıyor. Önümüzde de E3 2018 gibi bir etkinliğin olduğunu göz önünde bulundurursak, önemli duyuruların geleceğini çok rahatlıkla görebiliyoruz.

E3 2018 etkinlikleri sırasında Capcom ekibinin bir basın konferansı olmayacak fakat bu şirket, PlayStation veya Xbox sunumlarından bir tanesinde kendisini rahatlıkla gösterebilir. Ayrıca Capcom ekibinin etkinlik alanında bir standa da sahip olacağı biliniyor. Bakarsınız yazımızda bahsetmiş olduğumuz video oyunları, oynanabilir olarak etkinlik alanındaki oyunculara sunulur. Kim bilir?

Etiketler: