Bugün Capcom için çok hareketli bir gün olabilir çünkü ekip öncelikle hem Devil May Cry 5 oyunu için bir alan adı satın aldı, hem de Resident Evil 2 oyununun alan adı üzerinde bir güncelleme yaptı. Bu sayede oyuncuların Resident Evil 2 Remake ve Devil May Cry 5 istekleri de tavana fırladı. Öncelikle başlığımızda yer verdiğimiz oyunun alan adından bahsedelim sizlere. Çünkü herkes alan adı satın alabilir. Bunda ne gibi bir özellik olabilir ki?

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 ve Resident Evil 2 Remake tekrar göründü

Öncelikle, satın alınan alan adı devilmaycry5.com olarak geçmekte. Bu alan adını kimin satın aldığına baktığımızda ise karşımıza GMO Internet isimli bir şirket çıkıyor. Fakat bu Capcom değil? Bu noktada üzülmeyiniz çünkü Capcom ile GMO Internet arasında henüz bilmediğimiz bir bağ bulunuyor. GMO Internet Capcom oyunlarının neredeyse tamamının alan adına sahip olan bir şirket. Mesela Resident Evil 7 ve Monster Hunter World alan adını satın alan kişi olarak da GMO Internet görünüyor.

Peki, Devil May Cry 5 bir yana; Resident Evil 2 cephesinde neler oluyor? Aslında bu konuda çok heyecan verici bir şey yok. Alan adının verilerine baktığımız zaman, Resident Evil 2 oyununa ait olan alan adının birkaç hafta önce güncellendiğini görünüyoruz. Bu internet sitesine girdiğimizde ise karşımıza, “OK” mesajı çıkıyor ama bu çok önemli bir şey sayılmaz. Çünkü bu mesaj, sitede neredeyse 1 yıldır duruyor. Anlaşılan o ki, E3 2018 etkinliği Capcom için bayağı hareketli geçecek.

Etiketler: