EA gibi Capcom ekibi de 2018 mali yılı için raporlarını yayımladı ve bu raporlar ile birlikte oldukça ilginç bilgilerin sahibi olduk. Öncelikle bu raporları size baştan aşağı özetleyelim: Ekip, öncelikle konsollar için düzenli olarak büyük oyunlar piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu oyunların yanında, Remastered veya Remake başlıklı video oyunlarının da devamının geleceği açıklanıyor. Tüm bunların haricinde ekip, dijital satış rakamlarını da yükseltmeye bakıyor.

Capcom

Capcom, acaba hangi oyunları piyasaya sürecek?

Tüm bu bilgiler haricinde Capcom, büyük video oyunu serilerini nasıl planlayacağını da açıkladı. Öncelikle Monster Hunter: World oyunundan bahseden ekip, bu oyun için büyük güncellemelerin devamının geleceğini belirtti. Zaten oyunun daha PC çıkışı bile gerçekleşmedi. En ilginç bilgi ise bundan sonra geldi. Çünkü mali raporlara göre bu şirket, 31 Mart 2019 tarihi gelmeden 2 büyük video oyununu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunu öğrendik.

Tabii ki bahsedilen bu iki büyük video oyununun ne olduğu açıklanmadı ama önümüzde E3 2018 diye güzel bir etkinlik var. Eğer ekip, bu sonbahar aylarında piyasaya bir video oyunu sürmek istiyorsa, bu oyunun duyurusu E3 2018 sırasında gelebilir. Oyuncular ise bu iki büyük video oyunundan bir tanesini yeni bir Devil May Cry olarak düşünüyor. Diğer oyun için ise şu an net bir tahmin ne yazık ki bulunmuyor. Peki, sizlerin bu konudaki fikri nedir? Sizce Capcom, bu sene içerisinde hangi büyük video oyununu piyasaya sürebilir?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster