Zombi orduları ile başa çıkma denildiği zaman, aklımıza gelen birçok özel ve güzel oyun ismi bulunuyor. Gelen isimlerden biri de Dead Rising tabii. Özellikle de, zombi ordularını çılgınca ve tamamen zevk için öldürme konusunda bizlere sunmuş olduğu imkanlardan dolayı, kendisini sevdiğimizi söyleyebiliriz. Her oyunu muhteşem değildi elbette ama yine de bize güzel anlar yaşatmayı başardı. Bu haberimizde ise, sizlere bir tahminden bahsedeceğiz. Bu tahminlere göre, Capcom ekibi yeni bir Dead Rising yapımı üzerinde çalışıyor olabilir.

Dead Rising

Capcom Vancouver’ın tek odağı, Dead Rising oldu

Bildiğiniz üzere, Dead Rising’i geliştiren Capcom ekibi, Vancouver’daki ekipti. Capcom Vancouver, aynı zamanda Puzzle Fighter’ı da geliştirmişti. Yapılan duyuruya göre Capcom Vancouver, 31 Temmuz 2018 tarihi itibari ile, Puzzle Fighter desteğini sona erdirecek. Yani, o tarihten itibaren Puzzle Fighter ile ilgili bir şeyler üzerinde daha çalışmayacaklar. İşte bu sebeple, internet üzerinde birçok söylenti ve tahmin dolanmaya başladı. Tahminlere göre Capcom Vancouver ekibinin elinde sadece Dead Rising kalmış olduğu için, bütün odakları bu olacak. Buradan yola çıkarak da, serinin bir sonraki oyununun geliştirileceği, hatta belki de geliştirilmeye başlanmış olduğu tahminleri yürütülüyor.

Açıkçasını sorarsanız, bunların çok da mantıksız tahminler olduğunu söyleyemeyeceğiz. Serinin 3. oyunu 22 Kasım 2013 tarihinde çıkışını gerçekleştirmişken, 4. oyun ise 6 Aralık 2016 tarihinde bizlerle buluştu. Dead Rising serisinin diğer oyunlarına göz attığımızda, onların da çıkışları arasında genel olarak 3-4 yıl bulunduğunu görüyoruz. Yani, eğer Capcom Vancouver ekibi 31 Temmuz 2018 tarihi itibari ile Puzzle Fighter desteğini bırakırsa, haberimize konuk olan serinin 5. yapımını geliştirmek için yeterli zamanları bulunuyor olacak. Tahminimizce, serinin 5. oyunu için en uygun çıkış tarihi de, 2019 yılının sonları olacaktır. Yani, geliştirici ekibe 1.5 yıl gibi büyük bir boşluk kalıyor.

Capcom Vancouver ekibi ve Dead Rising hakkında şu ana kadar vermiş olduğumuz bilgilerin tamamen tahmini olduğunu tekrar hatırlatmamızda fayda var. Haberimiz içerisinde bahsetmiş olduğumuz bilgiler, sadece internet üzerinde dolaşan tahminler. Tabii, gerçekleşmesini istediğimiz tahminler olduğunu da belirtebiliriz. Eğer Capcom ekibi, Puzzle Fighter desteğini sonlandırdıktan sonra yeni bir Dead Rising oyunu için hazırlanmaya başlarlarsa, muhtemelen ya kokusu çıkar ortaya, ya da direkt olarak resmi açıklamalar ile duyurusu yapılır.

Etiketler:

,