Geliştirdiği seriler ile 1980’li yıllardan beri video oyunları dünyasının en çok tanınan şirketlerinden bir tanesi olan Capcom, E3 2018 sırasında bizlere güzel sürprizler hazırlıyor olabilir. Capcom ekibinin yayımlanan E3 2018 etkinlik programına baktığımızda, oyunların ismi görülmese de, beklenmeyen bazı tanıtımların yapılacağı izlenimi ediniliyor. Resident Evil, Street Fighter, Monster Hunter, Ace Attorney, Mega Man, Dead Rising ve Devil May Cry gibi sevilen video oyunları serilerini bünyesinde bulunduran Japonya merkezli şirketin, hangi oyunlarla ilgili açıklamalar geleceği bilinmiyor. Elimizde sadece, tanıtımının yapılacağı oyunların çıkacağı platformların ve oyun türleri bilgileri var. Bununla birlikte olasılıklar da sınırsız değil.

Capcom, E3 2018 sırasında, sürpriz bir oyun duyurusu yapabilir

Açıklanan E3 2018 etkinlik programına baktığımızda, tanıtımı yapılacak iki farklı video oyununun bulunduğunu görüyoruz. Bu oyunlardan bir tanesinin aksiyon macera türünde olduğu bilgisi veriliyor. Aynı oyunun PC, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için çıkışını gerçekleştireceği listede görülüyor. Japon video oyunları şirketinin; diğer bir tanıtımını yapacağı oyunun ise dövüş türünde olacağı ve PC ile PlayStation 4 platformları için çıkış yapacağı bilgisini görüyoruz. Merak eden okurlarımız, buraya tıklayıp, etkinlik programını görebilirler.

Şimdi, yukarıda belirttiğimiz oyunlardan dövüş türünde olanının Street Fighter V olduğu tahmin ediliyor. Muhtemelen yeni sezona dair duyurular yapılabilir veya eski oyunlara dair çıkacak paketle ilgili bir etkinlik olabilir. Bununla birlikte, köklü dövüş oyunu markasının, yeni bir oyununun gösterileceğini ihtimali de bulunuyor. PC ve PlayStation 4 platformlarında oynanabildiğine göre olasılıklar Street Fighter V üzerinde yoğunlaşıyor.

Capcom, Devil May Cry 5 veya Dead Rising 5 oyunlarını mı açıklayacak?

Asıl dikkat çeken nokta ise; ilk bahsettiğimiz, aksiyon ve macera türünde olacağı belirtilen video oyununda gizli. Bu oyunun PlayStation 4 platformuna çıkmayacak olması da bazı soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Geliştirilmekte olduğu hakkında söylentilerin dolaştığı Devil May Cry 5, tahminlerin birinci sırasında. Son dönemde bir iyileştirme çalışması yapılarak; Devil May Cry HD Collection adıyla, yeni nesil oyun konsolları için yeniden yayımlanan paketle, seriye dikkat çekilmek istendiği tahmin ediliyordu. Bir diğer güçlü olasılığın ise; Dead Rising 5 oyununun olduğunu ekleyelim.

Olasılıklara bir başka boyut daha getirirsek; aksiyon macera türünde, iki video oyunundan bahsedilmiş olabileceği ihtimali üzerinde de durulabilir. Yani PC ve PlayStation 4 için gelen dövüş oyununu bir yana koyarsak, aksiyon türünde iki oyundan bahsedildiğini varsayabiliriz. Böyle düşündüğümüzde; Nintendo Switch için belirtilen kısmın, önceden duyurulan Okami HD oyunu olduğunu anlayabiliriz. Bu durumda, PC ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek, bir başka video oyununun duyurusuyla karşılaşacağımız anlamı da oluşabilir. Bu yeni oyunun da yukarıda saydığımız serilerden bir tanesine ait olması oldukça muhtemel. Eğer daha önce bir açıklama gelmezse; tüm bunların yanıtını, E3 2018 sırasında alacağımızı hatırlatalım.

Etiketler:

,