Destiny 2 Showcase 2021 sırasında yapılan her duyuru

Season of the Lost, The Witch Queen, The Final Shape ve çok daha fazlası duyuruldu.

Destiny markası için en heyecanlı geçen dönemler, sürekli olarak yaz mevsimi oluyor. En yüksek seviyeli etkinlikler genelde bu sıralarda düzenleniyor ve tabii ki Bungie de markanın geçmişi, şu anki durumu ve geleceği hakkında önemli bir sunum düzenliyor. İşte o sunumlardan bir tanesi, Destiny 2 Showcase 2021 olarak geçtiğimiz gün düzenlendi ve birbirinden büyük duyurular yapıldı. Bu içeriğimizde ise sizler için yapılan etkinliği özetleyeceğiz.

Destiny 2: The Witch Queen

Destiny 2 için sıradaki genişletme paketinin The Witch Queen olduğu ve 2022 senesinde çıkacağı zaten biliniyordu. Şimdi ise hem bu içerik için oldukça ilgi çekici bir tanıtım videosu yayımlandı, hem de 22 Şubat 2022 tarihinde piyasaya sürüleceği açıklandı. Hemen aşağıdaki tanıtım videosundan da görebileceğiniz üzere Light, artık sadece bizim tarafımızdan kullanılmıyor; evren çok daha karışık bir hal alıyor.

Destiny 2: The Witch Queen aracılığı ile Savathûn’un Throne World’üne giriş yapacağız. Burada, Light’ı kullanmayı başarabilen bizim gibi Gardiyan olmayı başaran Lucent Hive tipi düşmanlarla savaşacağız. Presage ve Dungeon tipi içerikler gibi hazırlanan bu hikayenin görevleri, aynı zamanda yüksek seviyeye de tercihen çıkartılabilecek. Legendary Mode isimli bu zorlu seviyede daha fazla ganimet kazanmak mümkün olacak.

Destiny 2: The Witch Queen aracılığı ile artık kendi silahlarımızı da oluşturabileceğiniz. Evet, oyuna silah yapma sistemi eklenecek ve Glaive isimli yeni silah türü de bu sisteme dahil edilecek. Tabii ki eski ve yeni silahları da yapabileceğiz. Glaive ise birinci şahıs bakış açısı ile kullanılabilen bir yakın dövüş silahı tipi olacak. Kendisi, enerji kategorisine girecek ve kombinasyon temelli bir oynanış ile çalışacak.

Destiny 2: Season of the Lost

Yeni genişletme paketinin piyasaya sürülmesine daha çok var. Yalnız, Destiny 2 oyununun yeni sezonu başladı bile. Season of the Lost isimli 15. sezonda The Witch Queen için hazırlıklar yapılacak. Bir başka kraliçe olan Queen of the Awoken, Mara Sov geri dönecek. Bizler de yeni içerikler için Dreaming City’ye geri döneceğiz. Ayrıca, bir kere daha Shattered Realm’i keşfedip, görevleri tamamlamamız mümkün olacak.

Season of the Lost, oyuncuların karşısına yepyeni silahlar, 6 kişilik yeni bir aktivite, yeni bir haftalık görev, Shattered Realm’e açılan yeni bir kapı ve iki yeni egzotik silah sunuyor. 22 Şubat 2021 tarihinde bitecek olan bu sezon dahilinde Festival of the Lost, Moments of Triumph ve The Dawning etkinlikleri gerçekleştirilecek. Ayrıca, Aralık 2021 içerisinde büyük bir kutlamaya da şahitlik edeceğiz.

Bungie: 30th Anniversary

Bungie, kendi stüdyosunun 30. yıl dönümünü, Destiny markasının da 7. yıl dönümünü bu sene kutluyor. Bu kutlamalar dahilinde de oyuncuların karşısına yepyeni içerikler çıkartılıyor. Destiny 2 oyununda bu yıl dönümü kutlamaları, 7 Aralık 2021 tarihinde başlayacak ve kutlamaların temeli, her oyuncu için ücretsiz olacak. Yeni bir 6 kişilik oyun içeriği, ikonik silahlar ve çok daha fazlası oyuna eklenecek.

Ücretsiz içerikler haricinde, Destiny 2 için bir de Bungie 30th Anniversary Pack satılacak. Bu paketin içerisinde Cosmodrome içerisinde yeni bir Dungeon, Gjallarhorn, Thorn temalı zırh seti, Marathon ve Bungie: 30th Anniversary temalı zırh setleri, Eyasluna gibi ilk Destiny oyunundan geri dönen silahlar, egzotik gemiler, araçlar, renklendiriciler ve çok daha fazlası bulunuyor olacak.

Xbox Game Pass, Trials of Osiris ve BattlEye

Destiny 2 oyununun tüm genişletme paketleri, şu anda Xbox Game Pass üzerinde yer alıyor. Bu sayede oyuncular, oyunu indirip, sadece 10 USD değerindeki sezonluk içeriği satın alıp, her şeye ulaşabiliyordu. Oyuncular, The Witch Queen isimli yeni genişletme paketinin de Xbox Game Pass sistemine dahil edileceğini tahmin ediyordu ki Bungie, böyle bir şeyin olmayacağını açıkladı. Yani, bu genişletme paketini herkesin satın alması gerekecek.

Bunun haricinde, Trials of Osiris de önemli güncellemeler yapacak. Mesela, oyuncular artık bu kritik içeriğe oyuncu eşleştirme sistemi ile girebilecek. Ayrıca, üç kere kayıp verdikten sonra, kartınızı bozmadan savaşa devam edebileceksiniz. Token ögeleri de kaldırılacak ki ganimetler artık Engram ögelerinden düşecek. Bu arada, Trials of Osiris içeriği için artık herkesin en güncel genişletme paketini satın alması gerekecek.

Son olarak, BattlEye da PC tarafındaki oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu sistem sayesinde Destiny 2, hilecilere karşı yeni bir güvenlik önlemi almış olacak. BattlEye, güvenli görmediği programları çalıştıran oyuncuları, oyundan otomatik olarak atacak ve hile belirlediği zaman da gerekli işlemler gerçekleştirilecek. Bu sayede, oyunun PvP ve daha da önemlisi, Trials of Osiris içeriği daha eşit bir ortamda yer alacak.

Destiny 2: The Final Shape

Destiny 2 için 2022 senesinde The Witch Queen isimli genişletme paketi piyasaya sürülecek. 2023 senesinde ise Lightfall isimli sıradaki içeriği göreceğiz. Bungie, ondan da sonra çıkacak olan genişletme paketinin, Light ile Darkness arasındaki savaşın destanını bitireceğini belirtmişti. Oyunun kendisi bitmeyecek tabii ki; sadece yeni bir destan başlayacak. İşte şu anda yaşanan destan ise The Final Shape ile sonlanacak.

Bungie, henüz çıkış tarihini açıklamadı ama Lightfall, 2023 içerisinde çıkacak ise The Final Shape isimli yeni genişletme paketi de 2024 senesini hedefliyor demektir. Yani, 2025 senesinde, Destiny 2 oyununda yepyeni bir destan başlayacak. Oyuncular ise şimdiden hem sıradaki genişletme paketleri, hem bitecek olan destan, hem de başlayacak olan yeni destan hakkında oldukça heyecanlı.