Game Informer ekibi, Days Gone hakkında yeni içerikler yayımlamaya devam ediyor. Ekibin bu sefer yayımladığı içerik ise direkt olarak oyundaki düşmanlarımız ile alakalı idi. Ekip, yayımladığı yeni yazıda zombi tiplerinden ve insan tiplerinden bahsetti. Şimdi, bizler de bu düşman tiplerini özetlemeye çalışacağız. Eğer yazının orijinal halini görmek istiyorsanız, Game Informer ekibinin resmi internet sitesi, en iyi tercihiniz olacaktır.

Days Gone

Freaker

Oyun içerisinde en çok karşılaşacağımız düşman tipi, Freaker olacak. Bunlar aslında hepimizin bildiği, standart zombi tipi. Fakat oyunun evreninde Freaker, tam bir zombi değil. Çünkü zombi, ölmemiş olan ölü. Fakat Days Gone içerisindeki Freakerlar, ölmemiş ölü değil. Çünkü onlar ölü değil. Sadece bir virüs yüzünden o hale gelmiş insancıklar.

Tabii bu varlıklar henüz ölmediği için normal insan ihtiyaçlarına da gereksinim duyuyor. Oyundaki tüm varlıkların belli bir ekosistemi bulunuyor ve bu Freaker tipi, genelde sabahları ortaya çıkmıyor, gece çıkıyor. Sabahları gördüğünüz Freakerlar ise genelde avlanmaya çıkmış veya susama ihtiyaçlarını girmeye çalışan tipler oluyor. Zaman zaman uyuyorlar da.

Newt

Newt ise bana soracak olursanız, oyun içerisindeki en ilginç düşman tipi. Bu tip, virüs kapmış çocuklardan oluşuyor. Newt genelde yerde değil, binaların veya yapıtların çatılarında oluyor çünkü o tip, kendini yukarıdayken güvende hissediyor. Bu tip ayrıca siz yukarı çıkmadığınız sürece de saldırmıyor. Yine de dikkat etmeniz gerekiyor çünkü bu tip, eğer fırsatını bulursa sizi tek seferde öldürmeyi göze alabiliyor. Yani, eğer canınız çok azsa ve etrafınızda Newt varsa, dikkatli olmanız gerekir.

Ayrıca, Newt ile Freaker arasında da bir düşmanlık bulunuyor. Eğer bir Freaker, Newt görürse hemen saldırmaya çalışıyor. Bu ilişkiyi, çok sıkıştığınız zaman kendi lehinize bile kullanabilirsiniz bizce.

Runner

Oyun içerisinde sadece insan tipinde zombiler değil, hayvan tipinde de zombiler bulunuyor. Bu tiplerden ilki ise Runner olarak geçiyor. Bu tip, aslında temelinde virüs kapmış bir kurt. Bu kurtlar tek başına veya küçük gruplar halinde dolaşabiliyor ve oldukça hızlı koşabiliyorlar. Yani, karşınıza bir Runner çıkarsa, onla savaşmak zorunda kalabilirsiniz çünkü kendisi, sizin motosikletinizden bile hızlı hareket edebiliyor.

Marauder

Marauder, Days Gone içerisindeki tek normal insan tipi düşman. Bu düşman tipi, yollar üzerinde bizim için tuzak kurabiliyor veya kamplarda karşımıza çıkabiliyor. Ayrıca bu tip düşman, ateşli silah veya yakın dövüş silahı da kullanabiliyor. Bu yüzden kendinize dikkat etmenizi öneriyoruz.

Ripper

Ripper isimli düşman tipi de aslında insan ama kendileri biraz ilginç. Eğer Mad Max oynadıysanız aslında bu düşman tipini az çok bilirsiniz. Ripper, liderlerine yaranabilmek için her şeyi yaparlar. Ölmeyi bile göze alırlar. Çünkü Ripper tipi, galibiyet için her türlü kurbanın verilebileceğine inanıyor. Kendilerinin vücudunda çok fazla kesik ve yara olduğu için Marauder ve Ripper tiplerini karıştırmanız da biraz imkansız.

Rager

Oyunda karşımıza çıkacak son düşman tipi ise Rager. Bu tip, aslında daha önce de oyunun bir demo görüntüsünde gördüğümüz, virüs kapmış ayı. Açıklamalara göre Rager, oyun içerisinde hem bölüm sonu canavarı olarak, hem de normal bir düşman tipi olarak karşımıza çıkabiliyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster