Game Informer ekibi, bu ay içerisinde bizleri Days Gone ile alakalı bilgi yağmuruna tuttu. Oyun hakkında belki de yüzlerce şey öğrendik, saatler uzunluğunda oynanış videoları izledik. Tüm bu bilgiler ve oynanış videoları, bizlere olumlu bir şekilde sunulmuştu. Bugün ise Eurogamer ekibi, bahsetmiş olduğumuz oyunun E3 2018 demosu hakkında bir yazı paylaştı. Oyunun E3 2018 demosunu halihazırda oynamış olan Eurogamer ekibi, oyunu beğenmediklerini ve demonun kötü bir halde olduğunu açıkça belirtti.

Days Gone

Days Gone hakkında kafalar karışık

Eurogamer ekibi, deneyimlemiş olduğu bu oyun hakkında, “Days Gone oldukça karman çorman bir oyun, bu karman çormanlık oyunun temasına uyuyor ama bu her zaman olumlu bir şey demek değil. Oyunun E3 2018 demosunu kısa bir şekilde denedim ve bu deneme sürecimde sürekli kamera açıları ile uğraştım. Oyunun kötü performansı da deneyimimi pek olumlu bir şekilde etkilemedi. Oyunda genelde yakın dövüş silahları kullandım ama onların da neredeyse hepsinin dayanıklılığı çok düşük idi.” dedi.

Açıklamalar, “Elimdeki tabancam ve pompalı tüfeğim ile düşman kamptaki silahlı insanları öldürürken hiç zorlanmadım. Yapay zekanın hareketlerini tahmin etmek çok kolay ve silah kullanımı, uzun mesafede daha hoş çalışıyor. Görülen o ki, Days Gone isimli bu oyun, oyunculara yenilenmiş, benzersiz savaş mekaniklerini sunmayacak. Zaten hangi açık dünya oyunu bunu yapıyor ki?” şeklinde devam etti ve sonlandı.

Eurogamer ekibi tarafından yapılan bu açıklamaların bazıları, Game Informer ve Sony Bend Studio tarafından yapılan açıklamalar ile uyuşmuyor. Öyle ki, Game Informer ve Sony Bend Studio oyunun oldukça zor olduğunu ve silahlı insanların bizleri zorlayabileceğini söylemişti ve hatta görmüştük bu durumu. Fakat Eurogamer bunun tam tersinden bahsetti. Açıkçası bizlerin kafası bayağı bir karıştı bu durum sonrasında.

Oyunun E3 2018 görselleri de yayımlandı

Tüm bunların haricinde Eurogamer ekibi, oyunun E3 2018 görsellerini de okurları ile paylaştı. Eğer dilerseniz bu resmi görsellere, hemen aşağıdaki galerimizden sizler de göz atabilirsiniz. Oyun için yayımlanmış olan bu görseller, oyunculara bol bol çevre detayı göstermeye devam ediyor.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster