2019 senesinin ilk çeyreğinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro sahiplerini Days Gone isimli bir video oyunu karşılayacak. Açık dünya türündeki bir zombi oyunu olan bu yapıt, şu sıralar geliştirilme sürecinde ve Game Informer ekibi de bu oyunu yakından takip etmekte. O ekip sayesinde oyun hakkında sayısız bilgi edindik. Bugün de o bilgilerin arasına, bir yenisi katıldı. Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre Days Gone, PlayStation 4 konsolunu bayağı zorlayacak. Neredeyse her birinci parti oyun için bu cümleyi duyuyoruz ama oyunlar da bu sözün arkasında duruyor gerçekten.

Days Gone

PlayStation 4 konsolunun limitlerini, Days Gone ile göreceğiz

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun geliştirici ekibi, “PlayStation 4 konsolunu kesinlikle limitlerine ulaştırıyoruz. Öncelikle söylememiz gereken şey şu, biz Sony’yiz. Sony Bend, Sony’dir. Bizim bir takım dolusu yapımcımız var. Bu insanlar zaman zaman geliyor ve oyunun pazarlaması ile ilgileniyor. Bu insanlar, bizim satabileceğimiz bir şeyi yaptığımızdan emin olmaya çalışıyor çünkü bu, birinci parti bir stüdyo olarak oldukça önemli bir şey. Bizim için en önemli şey, kendi dalında en iyi olan bir video oyunu geliştirmek.” dedi bu konu hakkında.

Days Gone için yayımlanan önceki oynanış videolarında, oyunun grafiksel olarak etkileyici olduğunu zaten görmüştük. Tabii o görüntüler, oyunun alfa sürümünden geliyordu. Önümüzdeki günlerde, haftalarda ve belki de aylarda, oyunun nasıl beta sürecine geçtiğini ve nasıl bir halde karşımıza çıkacağını muhtemelen daha net bir şekilde göreceğiz. Tüm bunlar bittiğinde, 2019 senesinin ilk çeyreğinde, bu oyunun gerçekten PlayStation 4 konsolunu nasıl limitlerine götürdüğünü daha net bir şekilde görebileceğiz.

Etiketler:

,