2019 senesinin ilk çeyreğinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanan Days Gone, Game Informer tarafından detaylı bir şekilde incelenmeye devam ediyor. Tabii bu inceleme, bildiğimiz video oyunu incelemesi gibi bir şey değil çünkü oyunun sadece bir alfa süreci var ortada. Her neyse, geçtiğimiz günlerde Game Informer ekibi yeni bir içerik yayımladı ve bu içerikte, oyundaki kendini tekrar eden görevlerden bahsedildi. Bizler de şimdi bu kendini tekrar eden görevleri sizlere sunacağız.

Days Gone

NERO Checkpoint

Game Informer ekibinden gelen açıklamalara göre öncelikle Days Gone içerisinde bol bol NERO Checkpoint temizliği yapıyor olacağız. Çünkü oyun içerisinde bulunan NERO Checkpoint bölgelerinde, bizlerin işine yarayabilecek çok önemli ganimetler bulunuyor olacak. Tabii içeride böyle önemli ganimetler varken, o ganimetleri almak tahmin edildiği kadar kolay olmayacak. Bu NERO Checkpoint kapılarını açabilmek için gücü aktif etmemiz gerekecek ve her NERO Checkpoint bölgesindeki gücü aktif etme aktivitesi farklı bir bulmaca gibi oyunculara sunulacak.

Ambush Camp

NERO Checkpoint haricinde bir de Ambush Camp bölgeleri olacak oyunda. Aslında bu Ambush Camp görevlerinde öyle çok özel şeyler bulunmuyor. Bu görevlerde, henüz zombiye dönüşmemiş olan insanalrla savaşıp, kampları temizliyorsunuz. Yalnız ortada çok önemli bir şey var ki, bu da oyunun zorluğu. Game Informer ekibi, eğer gizlilik ögelerini kullanmazsak, bu kamplarda kolaylıkla ölebileceğimizi söylüyor.

Freaker Nest

Ambush Camp içerisinde gerçek insanlarla savaştık, şimdi de sırada zombilerle savaşacağımız Freaker Nest var. Freaker Nest, bildiğiniz zombi yuvası ve bu yuvaların temizlenmesi gerekiyor. Bunu da yapacak olan kişi bizleriz. Bu aktiviteler de Game Informer ekibine göre zaman zaman oyuncuları zorlayabiliyor. Çünkü, öncelikle bu Freaker Nest ögeleri karanlık yerlerde oluyor ve karanlık yerlerde de fazla zombi oluyor. Ayrıca bu bölgeleri temizlemek için silah kullanmanız gerekebiliyor ve silahlar da zaman zaman daha fazla zombiyi yanınıza çekebiliyor.

Job

Görevler olmadan zaten Days Gone olmazdı herhalde. Peki, bu görevleri kimler için yapacağız? Zombiler mi? Tabii ki hayır. Oyun boyunca birkaç farklı büyük kampa rastlayacağız. Bu kamplar, insanlar tarafından oluşturulmuş olacak ve bu insanlar da bize direkt olarak saldırmayacak. Bizim, o kamplar için görev yapıp, onlarla olan aramızı iyi tutmamız gerekecek. Çünkü motosikletimizi modifiye edebilmek için bile o kamplara ihtiyacımız olacak.

The Horde

Son olarak da karşımıza The Horde çıkacak. Bu oyun içi etkinlik, genelde oyun sonu bir aktivite olarak karşımıza çıkacak çünkü kendisini yenmek biraz zor. Bu aktivitede en az 300 zombi ile aynı anda savaşmaya çalışacağız. Tabii savaşırken de çevremizi iyi kullanmamız gerekecek.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster