Geçtiğimiz gün duyurusu yapılan video, sonunda yayımlandı. Evet, Game Informer ekibi, Days Gone oyununun ilk 1 saatlik görüntüsünü yayımladı. Bu görüntüler, yapılan açıklamalara göre, oyunu başlattığınız saniyeden itibaren göreceğiniz anları içeriyor. Yani, videoda atlanan veya çıkartılan sahneler bulunmuyor. Ayrıca bu video, oyunun kreatif yönetmeni ve oyun yönetmeninin eşliğinde oyunculara sunuluyor. İki yönetmen de, videoda görülen anları yorumluyor yani.

Days Gone

Days Gone, yeni videosu ile sizleri bekliyor

Videonun en başlarında, anladığımız kadarıyla bir karakteri arıyoruz ve bu karakteri, kısa bir sinematik sahneden sonra buluyoruz. Tabii karakteri bulduğumuz an da oyun, kontrolleri bizim elimize veriyor. Days Gone, direkt olarak oyun içerisindeki motosikleti kullanmamız ile başlıyor ve aradığımız o karakteri kovalamaya başlıyoruz.

Ekipten gelen açıklamalara göre oyundaki karakterimizin motosikletinin adı The Drifter ve bu motosiklet, oyundaki birçok hava koşuluna ve yer koşuluna uygun olarak çalışabiliyor. Yani, çamurda gitsek de, otobanda gitsek de, bu motosikletimiz bizi yarı yolda bırakmıyor. Ayrıca, ekibin dediğine göre oyunda bol bol toprak ve çamur yollardan gideceğiz çünkü ana yolları, köprüler ve çok daha fazlası kullanılmaz hale gelmiş durumda.

Video sırasındaki motosikletler nedense çok yavaş gidiyor ama bu sayede çevre detaylarını da aslında rahatlıkla görebiliyoruz. Öncelikle, bu video oyunun alfa sürümünden geliyor ama oyunun alfa olmasına rağmen çok güzel göründüğünü sizlere söyleyebiliriz. Ayrıca çevrede hayvanların da görülebileceğini sizlere şimdiden söyleyelim. Eğer dilerseniz bahsetmiş olduğumuz bu videoya sizler de Game Informer ekibinin resmi internet sitesinden göz atabilirsiniz. Bu satırları yazdığımız sırada, video ne yazık ki YouTube’a eklenmedi, bu yüzden sizlere bir YouTube bağlantısı da veremiyoruz ne yazık ki.

Etiketler: