Şu sıralar PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için Days Gone isimli açık dünya oyunu üzerinde çalışan SIE Bend Studio, yeni bir iş ilanına göre PlayStation 4 için başka bir AAA oyun üzerinde daha çalışıyor. Bunu biliyoruz çünkü geliştirici stüdyo, yeni bir iş ilanı yayımladı. Bu iş ilanına göre ekip, Kıdemli Oynanış Programcısı aramakta. Bu çalışan, iş ilanının detaylarına göre yeni bir AAA seviyesindeki PlayStation 4 oyunu üzerinde çalışacak. Evet, bu açık bir şekilde, aynen söyleniyor. Yani, Days Gone geliştiricileri, PlayStation 4 için başka bir AAA oyun daha geliştiriyor.

Days Gone

İş ilanının diğer detaylarına göre, geliştirilmekte olan bu oyunda önceden planlanmış mini oyunlar bulunacak. Fakat bu öge haricinde oyun hakkında hiçbir ipucu bulunmuyor iş ilanında. Days Gone geliştiricileri bu iş ilanı için 5 yıl civarı deneyime sahip olan, en azından 1 yayımlanmış oyunu bulunan, C/C++ ve Unreal Engine bilgisi bilen bir çalışan arıyor. Bu da demek oluyor ki, oyun muhtemelen Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor ya da Unreal Engine oyun motorundan destek alınıyor. Bu daha yüksek bir ihtimal.

Son olarak bu iş ilanında yeni nesil ve şimdiki nesil konsollarda deneyimin hoş olacağı belirtiliyor. Bu noktada yeni nesil konsollar, yeni Xbox ve PlayStation 5 demek. Fakat daha ortada bu iki konsolun da geliştirici kitleri bulunmuyorken, bir insan nasıl yeni nesil deneyimine sahip olabilir, şimdilik bilemiyoruz ama sizlerin yorumlarını mutlaka bekliyor olacağız.

Days Gone ekibi ne geliştiriyor olabilir?

SIE Bend Studio çok büyük bir ekip değil. Bu yüzden ekibin yeni bir seri üzerinde çalıştığını düşünmüyoruz. Çünkü bu yeni oyunun PlayStation 4 için geliştirildiği ve AAA seviyesinde olduğu söyleniyor. Yeni bir markaya ait AAA oyun, bize soracak olursanız bu ekip tarafından 2020 seneleri civarına kadar yetiştirilemeyebilir. Bu yüzden ekibin, halihazırda sahip olduğu bir markaya ait oyun geliştirdiğini düşünüyoruz. Bu noktada da elimizde sadece Syphon Filter oluyor. Çünkü SIE Bend Studio, Syphon Filter ve Uncharted: Fight for Fortune gibi oyunları daha önce geliştirdi.

Etiketler:

,