PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için geliştirilmeye devam eden Days Gone için bilgi akışı devam ediyor. Game Informer dergisinin Haziran 2018 sayısının kapağı olan ve internet sitesi tarafından geniş bir içerik hazırlanan oyuna dair, Mayıs 2018 boyunca yeni bilgilerin paylaşılacağı belirtilmişti. Şimdiyse; bu zombi temalı, açık dünya aksiyon oyununun toplam oynanış süresi bilgilerine ulaşıyoruz. Tek kişilik ve senaryo tabanlı video oyunlarını en başarılı şekilde geliştirmeye ve yayımlamaya devam eden Sony, verilen bilgilere göre yine tadımlık bir video oyunundan ziyade, doyurucu bir yapımla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Days Gone oyununun, ana senaryo oynanış süresi açıklandı

Days Gone da diğer Sony oyunları gibi doyurucu olacak

Game Informer dergisinin Haziran 2018 sayısı kapsamında, Days Gone oyununa dair geniş bir içerik ürettiğini belirtmiştik. Bu içeriklerde tabii ki geliştirici ekiple yapılan röportajlar da önemli yer tutacaktır. Mayıs 2018 ayı içerisinde, içeriklere dahil paylaşımlar yapacağını belirten Game Informer ekibinin, sözünü yerine getirmeyi sürdürdüğünü görüyoruz. Bu kapsamda da oyunun kreatif yönetmen John Garvin aracılığıyla oyunun, ana senaryo oynanış süresinin ne kadar süreceği bilgilerine ulaşıyoruz. Geliştirici ekibin önemli isminin verdiği bilgilere bakıldığında, oyunun ana senaryosu 30 saat civarında sürecek.

Days Gone oyununun oynanış süresi hakkında açıklamalarda bulunan John Garvin; bu sürenin artabileceğini, oyuncuların tercihlerine göre, daha uzun bir oynanış süresinin elde edilebileceğini söylüyor. Oyunu görme imkanını bulan Game Informer ekibi ise bu sürenin kesinlikle çok daha fazla süreceğini belirtiyor. Açıklamalarda, oyuncunun dikkatine bağlı olarak yollarda beklenmedik seçimler ve sürprizlerle karşılaşılacağı da ifade ediliyor. Bizler de ana senaryonun en az 30 saat süreceği bilgisini verelim çünkü özellikle açık dünya haritasına sahip oyunların, vakit geçirmek adına pek çok etkeni eklediklerini biliyoruz. 2018 yılında çıkması planlanan oyunun çıkış tarihinin, 2019 senesi ilk çeyreğine ertelendiğini de hatırlatalım.

Etiketler: