Days Gone isimli açık dünya tipindeki zombi temalı video oyununun, 2019 senesinin ilk çeyreğinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkacağını biliyoruz. Fakat bu yetmez. Net bir çıkış tarihine ihtiyacımız var. Bugün de oyunun geliştirici ekibi, çıkış tarihi hakkında bir açıklama yaptı ve oyunlarının net çıkış tarihinin çok yakın bir zamanda açıklanacağını belirtti. Bu çok yakın zaman da muhtemelen E3 2018 etkinliği olacaktır diye tahmin ediyoruz.

Days Gone

Days Gone ile zombi türü tekrar canlanabilir mi?

Tüm bunların haricinde, bahsetmiş olduğumuz video oyununun geliştirici ekibi, bazı oyun türlerinin artık sıkıcı olmaya başladığı konusunda açıklamalar yaptı. Bu sıkıcı oyun türlerinden bir tanesi de zaten zombi türü. Hani şu Days Gone oyununun da içerisinde bulundurduğu tür. Geliştirici ekip bu konuda zombi oyunları ile süper kahraman filmlerini karşılaştırdı ve, “Siz hiç süper kahraman filmlerinin sıktığını duydunuz mu?” dedi. Açıkçası, biz duyduk geliştirici bey.

Oyunun geliştirici ekibi bu konu hakkında, “Bu soru ile çok karşılaşıyorum ve konu hakkında net değilim. İnsanların neden zombi türünün artık sıkıcı olduğunu belirttiğini anlamıyorum. Mesela The Walking Dead dizisi hala TV platformunun en popüler yapıtlarından bir tanesi. Mesela ben World War Z için devam filmini merakla bekliyorum, kitabını da okudum. I Am Legend da güzel filmlerden bir tanesi idi. Ayrıca siz hiç insanların süper kahraman filmlerinden sıkıldığını duydunuz mu? Piyasada şu an süper kahramanlar ile alakalı çok fazla içerik var.” dedi.

Etiketler: