Cyberpunk 2077, şimdiki nesil konsolların performansı yüzünden ertelenmiş olabilir

Aynı söylentilere göre CD Projekt RED ile Sony, Ciri karakterinin başrolde olduğu bir oyun da geliştiriyordu.

Yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesine sadece 1 seneden daha kısa bir süre kaldı ve 2020 senesine girmemiz ile birlikte bir anda birçok oyun ertelenmeye başladı. Bu ertelenmeler, ekstra cila ihtiyacı ile bahanelendirilse de aslında işin arkasında şimdiki nesil konsolların olduğunu anlayamamak çok da zor değildi. Bugün sizlere sunacağımız yeni bir söylenti de bu yönde aslında. Polonya’dan gelen bir habere göre Cyberpunk 2077, şimdiki nesil konsolların performansı yüzünden ertelenmiş olabilir.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, yeni nesil konsolları mı hedefliyor?

Polonya’da tanınan bir isim olan Borys Niespielak tarafından verilen bilgilere göre PlayStation 4 ve Xbox One, CD Projekt RED ekibine ciddi anlamda sorunlar çıkartıyor. Özellikle de orijinal Xbox One konsolu, bu oyunu ciddi anlamda çalıştıramıyor ve cihazın sunduğu performans, hiçbir şekilde kabul edilebilir görünmüyor. Bir süredir bu konsoldaki problemleri çözmeye çalışan ekip, Ocak 2020 itibariyle herhangi bir çözüm üretemedi ve bu sebepten ötürü oyun ertelendi. Ekip, şu anda da çözüm bulabilmiş değil.

Söylentilerin devamına göre CD Projekt RED, bu oyunun ana içeriklerinde de henüz finale ulaşamadı. Mesela, oyunun hikaye görevleri ile alakalı her şeyin 3 ay önce bitirildiği belirtiliyor ama yan görevler ve diğer aktiviteler günümüzde hala bitirilmedi ve ekip, bunların üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ayrıca bu oyunun The Witcher 3: Wild Hunt oyunundan daha kısa olacağı ama özellikle 2. ve 3. oynanış anlarında oyunun gerçekten zevk vereceği de ortaya çıkan söylentiler arasında görünüyor.

Haberimizi bitirmeden önce Borys Niespielak tarafından verilen çılgın bir söylentiden daha bahsetmek istiyoruz. Hatırlayacak olursanız, seneler önce Cyberpunk 2077 hakkında bazı söylentiler vardı ve bu söylentilere göre The Witcher evreninden Ciri; oyunda olacaktı ana karakterlerden biri olarak. Borys Niespielak tarafından verilen bilgilere göre CD Projekt RED; Ciri karakterinin başrolde olduğu bir video oyunu üzerinde senelerce çalıştı ve bu oyun Sony ile anlaşmalı olarak piyasaya sürülecekti.

Neler oldu, neler bitti, bilemiyoruz ama Borys Niespielak, zamanla bu özel oyun hakkında bilgi alamamaya başladığını belirtti. Yani, bu oyun muhtemelen iptal edildi. Ayrıca aynı kişi, PlayStation 5 konsolunun kesinlikle PlayStation 4 ile geriye dönük uyum desteği vereceğini belirtiyor. Kendisinin söylediğine göre bu bilgi, CD Projekt RED ekibine birkaç ay önce verildi ve durum, ekibi mutlu etti. Daha önce Sony, bu bilgiyi oyunculara da vermişti ama hiçbir şey net değildi.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir