Bizimle birlikte çalışacak gönüllü yazarlar arıyoruz! Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Call of Duty: WWII Vanguard, 2021’in Call of Duty oyunu olabilir

Sledgehammer Games, Call of Duty: WWII Vanguard üzerinde mi çalışıyor?

Her sene olduğu gibi bu sene de yeni bir Call of Duty oyunu piyasaya sürülecek. Şimdilik bu oyun hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz; sadece ortada ufak bir söylenti var ve buna göre de oyunu Sledgehammer Games geliştiriyor. Ayrıca oyunun bir kere daha İkinci Dünya Savaşı temasına sahip olacak olması söyleniyor. Hatırlayacak olursanız, Sledgehammer Games ekibinin de en son üzerinde tek başına çalıştığı Call of Duty oyunu İkinci Dünya Savaşı temasına sahipti. Yani, geliştirici ekip, bir kere daha en iyi bildiği şeyi yapacak gibi görünüyor. Bugün ise o oyunun final ismi veya kod adı, Call of Duty: WWII Vanguard olarak sızdırıldı.

WWII Vanguard

Call of Duty: WWII Vanguard mı geliyor?

Sledgehammer Games tarafının tek başına geliştirdiği son video oyununun adı Call of Duty: WWII idi. Kendileri daha sonra Call of Duty: Modern Warfare ve Call of Duty: Black Ops Cold War oyunlarına da destek olmuştu ama belli ki bu desteğin arka planında bir kere daha kendi oyunlarını yapıyorlardı. Call of Duty: WWII Vanguard ismine bakacak olursak da ekip, kendi oyunları için bir devam oyunu yapıyor gibi görünüyor. Zaten geçmiş söylentilere göre de bu senenin yeni oyunu, İkinci Dünya Savaşı döneminin farklı cephelerine odaklanacaktı. 2017’de piyasaya sürülen ilk oyun Avrupa tarafına odaklanmıştı.

Sledgehammer Games, son iki sene içerisinde kendisini oldukça büyüttü. Hatta, hatırlayacak olursanız Mayıs 2020 içerisinde bu stüdyonun 200’den fazla çalışana sahip olduğu ve 1’den fazla proje üzerinde çalışıldığı da resmi olarak açıklanmıştı. Şirketin gelecek planları arasında ise 100 kişiyi daha işe almak vardı. Yani, eğer bu planlar bozulmadıysa, şu anda 300 kişilik bir stüdyo var karşımızda. Bu stüdyonun ne kadarı yeni bir Call of Duty oyunu üzerinde çalışıyordur, şimdilik bilemeyiz ama 2017 senesinin oyunundan çok daha iyisinin geliştirilebileceğini düşünüyoruz. Özellikle de Sledgehammer Games kendisini böylesine kaliteli bir hale getirmişken.