Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Call of Duty: Modern Warfare oyunundaki Special Ops modu detaylandırıldı

Call of Duty: Modern Warfare oyunundaki Special Ops kısmında Operasyonlar, Görevler ve Hayatta Kalma modları olacak.

Call of Duty: Modern Warfare oyununda bitirebileceğiniz bir hikaye modu ve klasik çoklu oyuncu deneyimi yer alacak. Bunların üzerine ek olarak oyuncuların karşısına eşli oyuncu temelli bir Special Ops modu da çıkacak. Bugün ise Activision, yayımlanan resmi bir açıklama ile bahsi geçen oyun modunu, tüm oyuncular için detaylandırdı. Şimdi de oyunun çıkışını beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey kalmadı.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare oyunundaki tehdit hiç bitmiyor

Yapılan açıklamalara bakacak olursak, bu video oyunundaki hikaye modunu bitirdikten sonra, o moda bağlı olarak Special Ops modunda hikayeyi devam ettirebilmek mümkün olacak; bu oyunun evrenindeki tehdit hiçbir zaman bitmeyecek. Eastern Hemisphere içerisinde yer alacak olan bu oyun modu, Allegiance ve Coalition taraflarını yan yana getirecek.

Special Ops modunda oyuncuların karşısına 1’den fazla aşamalı bölümler çıkartılacak. Verdansk şehrinin civarlarında geçecek olan bu tip bir içerik, 4 kişi tarafından oynanabilecek. Oyuncular isterlerse kendi arkadaşlarını toplayabilecek, isterlerse de oyuncu eşleştirme sistemini kullanabilecekler. Bu içeriğin adı ise Operasyonlar olacak.

Call of Duty: Modern Warfare oyununun çoklu oyuncu modundaki birçok Scorestreak ve araçlar, bu oyun moduna da taşınacak. Böylece de oyuncular pek yabancılık çekmeyecek. Ayrıca Special Ops ve ona bağlı olarak Operasyonlar modunda gizlilik yolunu seçebilmek de mümkün olacak. Zaten gizlilik ile hareket etmezseniz, işiniz oldukça zor olabilir; düşmanlar destek çağırabiliyor.

Operasyonlar haricinde bir de Görevler modu olacak. Operasyonlar gibi 1’den fazla katmandan oluşan Görevler modu, tek kişilik de oynanabilecek, 4 kişilik de. Operasyonlar modu, oyunculara daha serbest ve geniş bir savaş alanı sunacak ama Görevler öyle olmayacak; bu oyun modunda belli silahlar, Scorestreak ögeleri ve daha fazlasının kullanılması gerekecek.

Tüm bunların haricinde, Görevler modu sürekli olarak tekrar edilebilir bir yapıya sahip olacak; her görev, yıldızlarla değerlendirilecek. Böylece, sürekli daha yüksek yıldız alabilmek için aynı görevleri oynayabileceksiniz. Tüm bu oyun modlarında yer alacak olan içerikler aracılığı ile ödüllendirebileceksiniz ve bu ödülleri de çoklu oyuncu modu ve eşli oyuncu modunda kullanabileceksiniz.

Oyuncuların karşısına çıkacak olan son oyun modu ise Hayatta Kalma modu olacak. Bu oyun modu, 1 Ekim 2020 tarihine kadar PlayStation 4 konsoluna özel olacak ve oyuncular, dalga dalga gelen düşmanlara karşı hayatta kalmaya çalışacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir