Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Call of Duty: Modern Warfare, mikro ödeme konusunda Fortnite gibi olacak

Call of Duty: Modern Warfare için bir Battle Pass oluşturulacak ve bu sistem, oyunun çıkışında yer almayacak.

Activision ve Infinity Ward ekiplerinin yeni oyunu olmaya hazırlanan Call of Duty: Modern Warfare, geçtiğimiz gün yeni bilgilerle karşımıza çıktı. Bu bilgilerde, çıkıştan sonra oyuna verilecek olan destekten bahsediliyordu. Geliştirici ekip aslında geçmişte bir açıklama yaparak, oyunlarında mikro ödeme sisteminin bulunacağını ve ganimet kutularının kaldırıldığını belirtmişti. Bu açıklama da onları doğruladı.

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare, Battle Pass bulunduracak

Activision tarafından yapılan açıklamalara göre bu video oyunu öncelikle çapraz platform desteği vererek tüm oyuncuları birleştirecek. Ayrıca oyunda herhangi bir ek paket veya sezonluk geçiş sistemi de yer almayacak. Bu sayede de herkes birlikte oynayabilecek. Bu oyunun çıkışından sonra yeni haritalar ve oyun modları geliştirilecek; tüm bunlar, ücretsiz olacak.

Activision ile Sony arasındaki iş birliği biliniyor. Bu noktada bazı haritaların ve oyun modlarının öncelikle PlayStation 4 platformuna geleceğini düşünebilirsiniz ama durum kesinlikle öyle olmayacak; Call of Duty: Modern Warfare için gelecek olan tüm bu tip içerikler, platformlara aynı anda çıkacak. Ayrıca, bu oyunda oyuncuların karşısına mikro ödeme temelli bir Battle Pass çıkacak.

Açıklamalara bakacak olursak, Battle Pass içerisinde oyunun dengesini bozabilecek, oynanışı etkileyecek veya bu tipte olacak hiçbir öge bulunmayacak. Bu tip ögelerin tamamı, oyunu oynayarak açılacak. Battle Pass içerisinde de kozmetik ögeler olacak. Bu noktada da bahsi geçen video oyununun Fortnite oyununu örnek aldığını görüyoruz; Epic Games ekibi de benzer bir yol izliyor.

Yapılan açıklamaların devamına göre Battle Pass, tamamen şeffaf olacak; oyuncular, hangi hediyeleri alabildiklerini görebilecekler. Ayrıca bu sistem sayesinde COD Points kazanmak da mümkün olacak. Bunun haricinde, Battle Pass ögesinin hem ücretli, hem de ücretsiz sürümleri yer alacak. Ayrıca bu video oyununda bir mağaza da olacak ve bu mağazada da kozmetik ögeler satılacak.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x