Call of Duty: Mobile, mobil oyun piyasasının en iyi çıkışını yaptı

Bu sırada, Call of Duty: Modern Warfare oyununun depresif bir yapıda olmayacağını da öğrendik.

Geçen hafta çıkışını iOS ve Android için gerçekleştirmiş olan Call of Duty: Mobile oyunu hakkında yeni haberlerimiz var. Eğer hatırlayacak olursanız, bu ücretsiz video oyunu 3 gün içerisinde 35 milyon kez indirilmişti. Şimdi verilen bilgilere göre ilk 1 haftası ardından bu yapıt, 100 milyondan daha fazla kez indirildi ve 17.7 milyon dolarlık bir mikro ödeme geliri elde edildi.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile, inanılmaz bir çıkış gerçekleştirdi

Sensor Tower tarafından verilen raporlara göre bahsetmiş olduğumuz bu yapıt, tarihin en iyi ilk hafta performansını gerçekleştirdi. Daha önce bu oyunun elde ettiği kadar büyük bir başarı elde edebilen oyun olmamıştı. Açıklamaların devamına göre bu başarıya en çok yaklaşan oyun, yine geçenlerde piyasaya sürülmüş olan Mario Kart Tour idi; o oyun da ilk haftasında 90 milyon adet indirilmişti.

Benzer verileri sanıyorum ki PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ve Fortnite için de vermeliyiz. Geçmiş haberlerimize bakacak olursak, PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ilk haftası içerisinde 27 milyon civarında indirilmişti. Fortnite ise 22 milyon gibi bir indirme performansına ulaşmıştı. Bu verilere bakarak, Activision cephesinin önemli bir başarı yakaladığını söyleyebiliyoruz.

Haberimizi sonlandırmadan önce Call of Duty: Modern Warfare oyununa da değinmek istiyoruz. Bu oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre oyunculara sunulacak olan deneyim, tahmin edildiği gibi depresif bir havaya sahip olmayacak. Ekip, bu oyunun daha çok katartik bir yapıda olacağını söylüyor ve bu durum eminiz ki bazı oyuncuları heyecanlandırmıştır.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir