Birkaç saat önce sizlere bir haber sunmuştuk ve bu haberimizde, Call of Duty: Black Ops IIII oyununun Steam üzerinde bulunmadığını belirtmiştik. Bu bilgi, haberimiz yayımlandıktan bir süre sonra doğrulandı ve Activision cephesinden aldığımız bilgilere göre Call of Duty: Black Ops 4, Steam üzerinde satışa sunulmayacak. Bu oyunu PC üzerinden oynamak isteyen herkes, oyunu Battle.net üzerinden satın alması gerekecek ve bize soracak olursanız, bu oldukça mantıklı bir hareket. Neden mi?

Black Ops 4

Activision Blizzard büyük bir dağıtımcı şirket ve ekibin Steam üzerinde satışa sunduğu video oyunları, %30 daha az gelir elde ediyor çünkü o oranı Valve ekibi alıyor. Her şey iyi, güzel ama Activision Blizzard ekibinin elinin altında Battle.net gibi bir platform varken, neden şirket kendi platformunu kullanmıyor ki? Bu büyük dağıtımcı şirket sonunda platformuna güvendi ve en büyük oyunlarından bir tanesi olan Call of Duty: Black Ops IIII oyununu, Battle.net platformuna özel yaptı. Bu büyük bir cesaret. Hem de Steam için yeni bir rakip demek. Rakipsiz bir piyasayı kimse istemez.

Tüm bunların haricinde, Call of Duty: Black Ops 4 oyununun PC sürümünün kim tarafından geliştirildiğini de öğrendik. Activision Blizzard cephesinden gelen açıklamalara göre bahsetmiş olduğumuz oyunun PC sürümü Beenox isimli bir video oyunu geliştirme stüdyosu tarafından geliştiriyor. Beenox daha önce Call of Duty: Modern Warfare Remastered ve Skylanders serisi üzerinde çalışmıştı. Yani, Call of Duty: Modern Warfare Remastered oyununun PC sürümü hoşunuza gittiyse, Call of Duty: Black Ops IIII ile sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Call of Duty: Black Ops 4 ile senaryo modu gitti, gelecekte ne olacak?

Evet, Call of Duty: Black Ops IIII karşımıza bir senaryo modu olmadan çıkacak. Oyun içerisinde çoklu oyuncu modu, zombi modu ve Battle Royale modu bulunacak. Peki, bu durum Call of Duty serisinin geleceğini nasıl etkileyecek? Artık serinin içerisinde hiç senaryo modu olmayacak mı? Bu sorunun cevabını Call of Duty: Black Ops 4 oyununun geliştirici ekibi verdi. Yapılan açıklamalara göre bu oyunda senaryo modunun olmaması, serinin gelecek oyunlarını etkilemeyecek.

Stüdyonun dediğine göre eğer oyuncular isterse, serinin gelecek oyunlarında geleneksel senaryo modu bulunabilir. Buna karşılık, oyunun geliştirici ekibi, şimdilik çoklu oyuncu moduna, zombi moduna ve Battle Royale moduna odaklanmak istiyor. Peki, bu durum hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Seriden senaryo modu gitmeli mi? Senaryo modunun yerine Battle Royale gelmesi, sizi rahatsız etti mi? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster