Call of Duty: Black Ops IIII, söz verildiği gibi bir canlı yayın sırasında resmi olarak detaylandırıldı. Bu canlı yayın sırasında oyunun hem çoklu oyuncu modu, hem zombi modu, hem de Battle Royale modu hakkında detaylara sahip olduk. Evet, anlamış olacağınız gibi oyunda bir senaryo modu olmayacak, onun yerine Battle Royale modu olacak. Dilerseniz yazımızın devamından Call of Duty: Black Ops 4 için yayımlanan tüm detaylara ve videolara göz atabilirsiniz.

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4 – Çoklu oyuncu modu detayları

Öncelikle oyunun çoklu oyuncu modundan bahsedelim sizlere. Yapılan açıklamalar aslında klasik bir Call of Duty oyununa yakışır seviyede. Açıklamalara göre oyunun kendisi, Call of Duty: Black Ops II ile Call of Duty: Black Ops III arasındaki bir zaman diliminde geçecek. Serinin önceki oyununda bizlere tanıtılmış olan Specialist karakterler ve Pick 10 sistemi de geri dönecek. Tabii Specialist karakterler daha farklı bir şekilde gelecek çünkü oyunda Gear sistemi olacak. Bu sistem ile oyuncular, istedikleri kahramanı oluşturabilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=ooyjaVdt-jA

Call of Duty: Black Ops 4 – Zombi modu detayları

Oyunun zombi modu, 10. senesini bu video oyunu ile kutlayacak. Bu kutlamalar dahilinde oyun, tam 3 adet zombi deneyimi ile piyasaya sürülecek ve bu deneyimler de yarım yamalak olmayacak. Deneyimlerden bir tanesi, orijinal zombi hikayesini devam ettirecek. Diğer iki mod da oyunculara çok farklı zaman dilimlerinde, çok farklı bir zombi deneyimi yaşatacak. Bu deneyimlerin adı ise IX, Voyage of Despair ve Blood of the Dead olacak. Bu mod içerisinde ayrıca Custom Mutations isimli bir sistem de bulunacak ve Custom Mutations sayesinde oyuncular, oynanış sistemi üzerinde ufak tefek değişiklikler yapabilecek.

Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout modu detayları

Son olarak oyun için duyurulmuş Battle Royale oyunundan bahsedelim. Bu Battle Royale modunun adı Blackout olacak ve videodan anladığımız kadarıyla, Black Ops evrenindeki tüm ikonik karakterleri içerecek. Bu Battle Royale modu, Call of Duty tarihinin en büyük haritasını da içerisinde bulunduracak. Ayrıca bu harita içerisinde de Black Ops serisinden tanıdığımız mekanlarla karşılaşabileceğiz.

Şimdilik bu Battle Royale modunda kaç oyuncunun olacağı bilinmiyor ama ResetEra üzerindeki internet kullanıcıları, oyun için yayımlanan videoda 50 civarı karakter saydı. Bu durumda da insanlar, oyun modunda en fazla 64 oyuncu bulunabileceğini tartışıyor. Son olarak, bu haritanın da Nuketown haritasından 1500 kat daha büyük olduğu resmi olarak açıklandı.