Twitter üzerindeki resmi Call of Duty hesabı, Birleşik Krallık bölgesine özel bir reklam yayımladı ve bu reklamın sonunda PlayStation 4 Pro tanıtımı görüldü. Bu da oyuncuların aklına direkt olarak, o senelerdir devam eden özel anlaşmaların Call of Duty: Black Ops IIII ile devam ettiğini getirdi ki kendileri oldukça haklılar. Görünüşe göre Call of Duty: Black Ops 4 ile PS4 arasında bir anlaşma olacak. Bu anlaşma sayesinde PlayStation 4 kullanıcıları, oyun için çıkacak olan ek paketleri 1 ay erkenden deneyimleyebilecek ve diğer başka ekstralara sahip olabilecekler.

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4, bu adımı ile oyuncuları üzdü

Bu tip özel anlaşmalar, iş kısmında gayet mantıklı görünebilir. Sony ekibi, PS4 için bu tip anlaşmaları zaten birçok farklı firma ile yapıyor ama içerikleri bu şekilde saklamak da hiç oyuncu dostu bir hareket değil bizce. Mesela Destiny 2 örneğini verelim. Oyun için Warmind isimli bir ek paket çıktı ve bu ek paket ile PC ve Xbox One kullanıcılarına, hiçbir benzersiz Strike görevi verilmedi. Sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcılarına, 1 adet Strike görevi verildi çünkü Destiny 2 ile PS4 arasında özel bir anlaşma bulunuyor.

İnternet alemindeki oyuncular da bu durumundan pek hoşnut değil. Buna direkt olarak PlayStation 4 kullanıcıları da dahil. Yorumlara bakacak olursak, 2018 senesinde bu tip stratejilerin uygulanması insanları rahatsız ediyor ve bu tip adımlar hiç çağdaş görünmüyor. Peki, takip edilen bu strateji hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!