Bir önceki Almanya ile alakalı olan yazımda, video oyunu sektöründeki mobil marketin büyük dağıtımcı şirketler için ne kadar önemli ve gelişime açık olduğunu sizlere belirtmiştim. İşte o yazımdan 10 dakika sonra da mobil marketin önemini gösteren bir haber çıkıyor karşınıza. Çünkü ortaya çıkan yeni raporlara göre ki aslında bu durumun söylentileri 2016 ve 2017 senesinde de vardı, Candy Crush Saga geliştiricileri, bir Call of Duty oyunu üzerinde çalışıyor. Peki, bu bilgiyi tam olarak nasıl öğrendik?

Call of Duty

Mobil için Call of Duty isimli Battle Royale oyunu yapılıyor olabilir

Bir önceki paragrafımdaki sorunun cevabı aslında çok basit: Candy Crush Saga geliştiricilerinin yayımlamış olduğu bir iş ilanı. Bu iş ilanına göre, King isimli geliştirici şirket, bir bölüm tasarımcısı arıyor. Bu bölüm tasarımcı ilanının detaylarında ise, işe alınacak olan kişinin bir Call of Duty oyununda görev alacağı oldukça açık bir şekilde belirtiliyor.

İş ilanına göre bahsetmiş olduğumuz mobil video oyunu, oldukça sosyal olacak ve herkes tarafından erişilebilir olacak. Yani, oyun muhtemelen kolay oynanan, ücretsiz bir yapıt olacak. İş ilanının devamına göre bu video oyunu muhtemelen Unity isimli oyun motorunu kullanacak. Tüm bunlar haricinde ne yazık ki oyunun neye benzeyeceği hakkında herhangi bir bilgimiz bulunmuyor. Geliştirici stüdyo, sadece oyunun benzersiz olacağını söylüyor. Battle Royale tipi herhangi bir video oyunu türünden, hiçbir şekilde bahsedilmiyor. Bu yüzden oyunun ne olacağını tahmin etmek oldukça güç.