Call of Duty: Black Ops IIII içerisinde Blackout isimli bir Battle Royale modu bulunacak. Bu oyun modu, genel olarak Black Ops serisinin 10 senelik geçmişini ele alacak. Yani, bu modun içerisindeki karakterler, Black Ops evreninden gelecek. Haritadaki bölgeler, Black Ops evreninden tanıdığımız bölgeler olacak. Harita demişken, Blackout modu içerisinde kaç tane harita olacak? Bu sorunun cevabını direkt olarak Call of Duty: Black Ops 4 oyununun geliştirici ekibi verdi.

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4 ile karşımıza çıkacak Blackout hakkında yeni detaylar

Geliştirici ekip, “Blackout modunun çıkışında sadece 1 harita bulunacak ama bu harita dev gibi olacak. 1500 tane Nuketown haritasından bahsediyoruz. Haritada hava, kara ve deniz araçları da kullanılabilir olacak. Tüm bunlarının yanında bir de ekstra olarak Black Ops serisinin ikonik alanları bu haritada bulunacak. Ganimet kutuları hakkında ise bir şey demek güç. Bizler sadece video oyununu geliştirmekle uğraşıyoruz. Ganimet kutusu ile Activision şirketi ilgileniyor.” dedi yapılan açıklamada.

Tüm bunların haricinde, Call of Duty: Black Ops IIII oyununun geliştirici ekibi, Blackout modunun, oyunun çıkışında bulunacağını belirtti. Bu önemli bir bilgi çünkü internet alemindeki birkaç oyuncu, bu oyun modunun daha sonradan bir güncelleme ile Call of Duty: Black Ops 4 oyununa ekleneceğini düşünüyordu. Oyunun geliştirici ekibi, bu düşünceleri yok etmiş oldu. Son olarak geliştirici ekip, bu oyun modunu tamamen ayrı bir video oyunu olarak sunmayı planlamadıklarını da belirtti. Bu konu da oyuncular tarafından bolca tartışılmıştı. Yine bir cevap verilmiş oldu.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster