Geçtiğimiz günler içerisinde sizlere Call of Duty: Black Ops IIII hakkında birkaç haber ve fikir yazısı sunmuştuk. Bu içeriklerde ise oyun için herhangi bir sezonluk geçiş satılmadığını belirtmiştik. Yani, şimdilik oyun için herhangi bir ek paket planı gözükmüyordu. Bugün ise bu konu ile alakalı yeni bir söylenti ortaya çıktı. Bu söylentilere göre Call of Duty: Black Ops 4, çoklu oyuncu modunda oyunculara ücretsiz içerik sunacak ama zombi modu için sezonluk geçiş satılacak.

Black Ops 4

Anlaşılan o ki, ücretsiz içerik modeli Black Ops 4 oyununa da geliyor

Bahsetmiş olduğumuz konu üzerinde daha önce Call of Duty: Black Ops IIII oyununun geliştirici ekibi bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada, klasik ek paket modelinden uzaklaşılacağı söylenmişti. Bugün ise, oyun hakkında daha önce birkaç başarılı söylenti ortaya sunmuş olan bir internet kullanıcısı, bahsettiğimiz ek paket modeli hakkında konuştu.

Ortaya çıkan bu yeni söylentilere göre Call of Duty: Black Ops 4 ile oyunculara sunulan içeriklerin nasıl ortaya koyulacağı ciddi anlamda değiştirilecek. Oyuncular, oyunun çoklu oyuncu modu için tüm içerikleri ücretsiz bir şekilde alacaklar. Bu içeriklere haritalar da dahil. Yalnız söylentinin devamına göre bu model, zombi modunda biraz daha farklı olacak. Çünkü söylentilere göre oyunun zombi modu için ayrıca bir sezonluk geçiş satılacak ve ücretsiz haritalar doğal olarak olmayacak.

Ortaya çıkan bu söylentiler, benim geçtiğimiz gün yayımlamış olduğum, “Call of Duty: Black Ops IIII ile bu serinin de her sene piyasaya sürülme durumu sona ermeli” isimli yazı ile aslında tam olarak uyuşuyor. Ben de bu yazımda oyun için ücretsiz içeriklerin geleceğinden bahsetmiştim. Tabii ücretsiz içerikleri sadece klasik çoklu oyuncu modu ve Blackout için tahmin etmiştim. Ekibin zombi moduna nasıl yaklaşacağını tahmin edememiştim. Eğer söylentiler doğruya, belli ki ekip de bu moda nasıl yaklaşacağını bilememiş ve klasik yolu izlemeye karar vermiş.