Microsoft ve Sony ekiplerinin resmi mağazalarındaki bilgilere göre Call of Duty: Black Ops IIII, Xbox One X ve PlayStation 4 Pro konsollarında 4K ve HDR özelliklerini bulunduracak. Bu noktada HDR için zaten tartışma olamaz ama 4K çözünürlüklerin doğal mı, yoksa Checkerboard teknolojisi ile mi sunulacağı henüz bilinmiyor. Yine de iki konsolun donanımlarına bakacak olursak, Xbox One X üzerindeki Call of Duty: Black Ops 4 direkt olarak doğal 4K çözünürlük ile gelebilir.

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4 oyununun PC sürümü ise bilinmiyor

Tabii bu noktada önemli bir not düşelim. Call of Duty: Black Ops IIII üzerinde 4K ve HDR teknolojilerini deneyimlemek istiyorsanız, bu teknolojileri destekleyen bir monitöre veya televizyona ihtiyacınız olacak. Ayrıca bu teknolojilerin, oyununun PC sürümünde olup, olmayacağı da şu an bilinmiyor. Daha doğrusu, PC oyuncuları zaten donanımları yetiyorsa 4K çözünürlüğe ulaşabilir ama HDR teknolojisi PC oyunculuğunda büyük bir yere sahip olmadığı için bu konuda bir şey söylemek zor.

Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Oyuna eklenecek olan 4K ve HDR teknolojileri hakkındaki yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız. Sizce oyunun PlayStation 4 Pro sürümü doğal 4K çözünürlük verebilecek mi? Peki, bu durum Xbox One X üzerinde olacak? Daha da önemlisi, 4K bir yana, HDR teknolojini kaç oyuncu kullanabilecek? Dediğimiz gibi, yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster