Call of Duty: Black Ops IIII, geçtiğimiz haftalar içerisinde ön siparişe açılmıştı. Tabii oyun ön siparişe açılınca, oyuncuların aklına da hemen bazı başarı karşılaştırmaları geldi. Mesela, Call of Duty: WWII oyunu mu daha iyi satış yapıyordu? Yoksa Call of Duty: Black Ops 4 oyunu mu? Bu soruların cevapları direkt olarak Activision cephesinden geldi. Açıklamalara bakacak olursak, Call of Duty: Black Ops IIII halihazırda başarılı bir başlangıç yaptı. Bu başlangıç, şu an Call of Duty: WWII oyununun başlangıcından bile daha başarılı.

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4 şimdiden başarıya doymuyor

Activision ve oyunun geliştirici ekibi bahsetmiş olduğumuz konuda, “Dünyanın birçok farklı noktasından Call of Duty fanları, Call of Duty: Black Ops IIII oyununa çok ilgi gösteriyor. Oyun, Twitter üzerinde en trend paylaşım oldu, duyuru videosu, serinin en çok izlenen duyuru videosu oldu. Oyun için verilen ön sipariş sayısı ise şimdiden geçen senenin önünde.” dedi.

Açıkçası bu başarıya şaşırmamak lazım. Çünkü Black Ops serisi her zaman popülerdi ve şimdi bu popüler serinin en yeni oyununda bir de Battle Royale modu bulunuyor. Bu da zaten oyunu otomatik olarak başarılı bir noktaya koyabiliyor. Çünkü Battle Royale modu şu sıralar oldukça popüler ve bu mod popülerliğini de kaybetmiyor. Ön siparişlerin yüksek olmasına şaşırmamak lazım. Bu ön siparişler, muhtemelen E3 2018 sonrasında daha fazla canlanacaktır çünkü oyun, o etkinlik sırasında daha net bir şekilde gösterilecek.