2K Games cephesi bir süredir oldukça hareketli idi ama bu hareketlilik sürekli kapalı kapılar ardında yaşanıyordu. Çünkü geliştirilme sürecinde bulunan bir Borderlands 3 oyunu ile yeni bir BioShock oyunu bulunuyordu. Bugün ise 2K Games ekibinin patron şirketi olan Take-Two Interactive, yayımladığı yeni mali raporlar ile birlikte çok önemli bir oyunlarının 2020 senesine ertelendiğini duyurdu. Bu noktada, ekip tabii ki herhangi bir oyununu ertelemiş olabilir ama ortalıkta şu an Borderlands 3 oyununun E3 2018 etkinliğinde gösterilmeyeceği hakkında söylentiler bulunuyor. Bu gösterim olmaması, ertelenme yüzünde olabilir.

Borderlands 3

Borderlands 3 yerine yeni BioShock ertelenmiş olamaz mı?

Borderlands 3 haricinde tabii ki geliştirilen yeni BioShock oyunu da ertelenmiş diyebilirsiniz ama 2K Games veya ana şirket hiçbir zaman bu oyunun varlığını doğrulamamıştı. Varlığı doğrulanmamış bir video oyununun da ertelenmesi çok saçma olurdu, değil mi? Take-Two Interactive bu konuda direkt olarak, “2K Games ekibinin en büyük serilerinden bir tanesi için geliştirilen yeni bir oyun, normalde bu mali yıl içerisinde çıkacaktı ama ekibin daha fazla çalışma süresine ihtiyacı olduğu için, oyunu 2020 mali yılına ertelemeye karar verdik.” dedi.

Bu noktada hemen belirtelim, 2020 mali yılı Nisan 2019 ile Mart 2020 arasında gerçekleşiyor. Yani, bizlerin kullandığı takvim ile mali yılın takvimi pek aynı değil. Bu konuda kafanız karışmasın. Şimdi, ertelenme haberi bir yana, şirket bir de Red Dead Redemption 2 oyunundan bahsetti. Take-Two Interactive, yaptığı yeni bir açıklamada NBA 2K19, WWE 2K19 ve Red Dead Redemption 2 oyunlarından, rekor seviyesinde bir başarı beklediğini belirtti.

Tabii burada bahsedilen başarı, oyuncuların oyunu ne kadar sevmesi ile alakalı değil veya oyunların ne kadar satması ile alakalı değil; direkt olarak mikro ödemeler ile alakalı. Aslında bu açıklama da Red Dead Redemption 2, NBA 2K19 ve WWE 2K19 oyunlarında mikro ödeme olacağını az çok doğruluyor gibi. Tabii Red Dead Redemption 2 içerisinde olmayacaktır bu mikro ödemeler, Red Dead Online içerisinde olacaktır ama bilemiyoruz tabii. Peki, bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Etiketler: