Blizzard Entertainment uzun zamandır birkaç proje üzerinde çalışıyordu. Şöyle bir özetlemek gerekirse, bu projelerden iki tanesi mobil platform içindi. Bunlardan bir tanesi de MMORTS türünde idi. Ayrıca bu projelerin hepsi de, Blizzard Entertainment tarafından kurulmuş olan evrenlerden birine aitti. Yani, yepyeni bir evren görmeyecektik iki oyunda da. Son olarak, bir de AAA seviyesinde bir FPS oyunu geliştiriliyordu. Herkes bunun Overwatch 2 olduğunu düşünüyordu. Şimdi ise karşımıza yeni bir Diablo projesi çıktı.

Diablo

Yeni bir Diablo çok yakında geliyor olabilir

Bahsettiğimiz proje, karşımıza şirket tarafından verilen bir iş ilanı ile çıktı. Blizzard Entertainment bu iş ilanında çok açık bir şekilde, henüz duyurulmamış bir Diablo projesi için sanatçı arıyoruz, dedi. Ayrıca iş ilanına detaylı baktığımız zaman, bu projenin bir Remake veya Remaster projesi olmadığı da anlaşılıyor. Yani, ekip muhtemelen ana serinin dördüncü oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Peki, bu oyuna ait bir duyuruyu ne zaman alabiliriz? Bize soracak olursanız çok yakında!

Neden bu oyunun duyurusunu çok yakında alacağız? Çünkü World of Warcraft: Battle for Azeroth içerisinde Diablo evrenine ait bir pet göründü. Bu petin adı Baa’ls Darksign olarak geçiyor. Peki, neden World of Warcraft: Battle for Azeroth içerisinde böyle bir şey var? Bu konuda net bir şey söylemek güç ama Blizzard Entertainment, iki oyun arasında bir reklam yapmayı düşünüyor olabilir. Eğer böyle bir düşünce varsa da, şu an geliştirilme sürecinde olan oyun, çok yakında duyurulacak olabilir. Şansa bakın ki sadece birkaç gün sonra E3 2018 başlayacak ve Activision da bu etkinlikte yer alacak.