Video oyunlarının sunucularına bazı saldırılar gerçekleştirip, o sunucuları bir süreliğine kullanılmaz hale getirmek bir marifet değil. Buna rağmen çoğu zaman, bir konu üzerinde, bir video oyununa veya platformuna sinirlendiği zaman DDoS saldırısı yapabiliyor. Benzer bir olay da 2010 senesinde World Of Warcraft sunucularının başından geçmişti. Bahsettiğimiz oyunun Avrupa bölgesindeki sunucularına bir oyuncu DDoS saldırısı gerçekleştirmişti. Bu saldırı sonucunda ise oyunun sunucuları bir süre boyunca kullanılmaz hale gelmişti. Bu saldırıdan, herhangi bir ceza almadan kurtulduğunu düşünen oyuncu ise 8 sene sonra cezasını aldı. Yapılan açıklamalara göre bu saldırıyı planlayan ve gerçekleştiren oyuncu, tam 1 sene boyunca hapis yatacak.

World Of Warcraft

World Of Warcraft oyuncusunun başı dertte

Şu an 38 yaşında olan Romanyalı oyuncu Calin Mateias, Birleşik Devletler tarafından 1 senelik hapis cezasına çarptırıldı. Tabii oyuncunun cezası sadece hapis cezası ile kalmadı. Yapılan açıklamalara göre aynı oyuncu, Activision Blizzard cephesine de 30 bin Dolar civarında bir ödeme yapmak zorunda. Bu ödeme ise tabii ki şirketin zararlarının karşılanması için düşünüldü. Tabii Activision Blizzard, milyar dolarlar ile oynayan bir ekip, bu paraya bakarlar mı, bilemiyoruz.

Peki, neredeyse 40 yaşında olan bu oyuncu, 8 sene önce neden böyle bir şey yaptı? Açıklamalara göre oyuncu sadece oyundaki ganimetlerin düşme oranına sinirlenmişti ve anlık bir sinirle bahsedilen saldırıyı gerçekleştirmişti. Yani, siz siz olun efendim, sakın sinirlendiğiniz video oyunlarına, özellikle de Activision Blizzard oyunlarına bu tip saldırılar gerçekleştirmeyin. Bu saldırılar sizi senelerce takip edip, en sonunda cezanızı kesebilir.

Etiketler: