Blizzard Entertainment bir süredir, birkaç farklı video oyunu projesi üzerinde çalışıyor. Bu projelerden bir tanesinin FPS oyunu, bir tanesinin mobil MMORTS oyunu, bir diğerinin de başka bir mobil oyun olduğu düşünülüyor. Hatta bu üç projenin de StarCraft, Warcraft veya Overwatch evrenlerinde geçebileceği söyleniyor. İşte bugün de bahsettiğimiz ekibin, bahsettiğimiz FPS oyunu projesi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Bu detaylara göre bahsi geçen FPS oyunu, PvP temelli olabilir.

Blizzard Entertainment

Blizzard Entertainment, Overwatch 2 mi geliştiriyor yoksa?

Bu bilgileri, ekibin yayımlamış olduğu yeni bir iş ilanından alıyoruz. Blizzard Entertainment, bu iş ilanında bir oyun tasarımcısı aradığını belirtiyor. Bu oyun tasarımcısı, FPS oyunları için savaş ve yetenek gibi sistemleri geliştirebilmeli şeklinde yazılıyor. Ayrıca iş detaylarında, üzerinde çalışılan projenin PvP temelli olduğu da birkaç farklı noktada söyleniyor. Oyuncular ise şimdiden bu projenin bir StarCraft oyunu olduğunu veya Overwatch 2 olduğunu düşünüyor.

Bahsetmiş olduğumuz iş ilanında oyunun açıkça bir FPS oyunu olduğu ve PvP temelli olduğu belirtiliyor. Ayrıca oyundaki karakterlerin, kendilerine ait silahlarının ve yeteneklerinin olduğu da belirtiliyor. Oyun içerisinde yaratıklar bulunuyor ve oyuncular, araç kullanabiliyor. Bunun haricinde, oyunda birlikler de bulunuyor. Son olarak, bu oyun muhtemelen Overwatch oyununun motoru ile geliştiriliyor. İşte bu sebeplerden ötürü de oyuncular, bu oyunun Overwatch 2 veya StarCraft temelli bir FPS oyunu olduğunu düşünüyor.