Call of Duty: Black Ops IIII karşımıza Battle Royale modu ile çıkacaktı. Bu harita, Nuketown haritasından 1500 kat daha büyük olacaktı. Yani, Fortnite: Battle Royale haritası ile benzer büyüklükte bir harita karşımıza çıkacaktı. Peki, bu haritada kaç oyuncu bulunacak? İşte bu, bilinmeyen bir bilgi idi. Ta ki bu güne kadar. Çünkü Call of Duty: Black Ops 4 içerisindeki bu modun kaç oyuncuyu destekleyeceği bir oyuncu tarafından keşfedildi.

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4, bu bilgilerle bazı oyuncuları üzebilir

Ortaya çıkan bir görsel ile birlikte bahsettiğimiz bilgiyi öğrendik. Bu bilgi, PlayStation Store üzerindeki Call of Duty: Black Ops IIII sayfasından geliyor ve bu sayfada Call of Duty: Black Ops IIII oyununun çoklu oyuncu modunda 60 oyuncuya kadar destek verdiği görünüyor. Oyunun temel çevrim içi modlarının 10 oyuncuyu desteklediğini göz önünde bulundurursak, zombi modunda da 60 kişinin aynı anda oyunu oynayamayacağını düşünürsek; görülen 60 kişilik destek Battle Royale moduna ait olarak görünüyor.

Birçok oyuncu, bahsettiğimiz Battle Royale modunda 100 civarı oyuncu bekliyordu. Hatta bazı insanlar oyun için yayımlanmış olan Battle Royale videosunu izleyip, oradaki insanları sayıp, ortaya bir sayı çıkartmıştı. Bu sayıya göre oyun modunda 80 ile 100 kişi arasında oyuncu bulunacaktı. 60 ise tabii ki bu tahminden biraz az. Fakat Call of Duty serisinin genelde hızlı bir yapıya sahip olduğunu düşünürsek, bizler 60 oyuncuda pek bir problem göremiyoruz. Oyuna uyacaktır.