Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Ubisoft, Beyond Good and Evil 2 için verdiği bir sözü tutmadı

Ubisoft Bey, neden böyle yapıyorsunuz?

Eğer yanlış hatırlamıyorsak, 2017 senesinde ilk kez gösterilmiş olan Beyond Good and Evil 2, birçok oyuncuyu heyecanlandırmıştı. Ubisoft, bu oyuna ait bir de canlı yayın gerçekleştirmişti. Bu canlı yayın sırasında oyunun geliştirici ekibi, oyun hakkında bazı bilgiler vermişti. Bu bilgilerden bir tanesi de geçen günlerde oyuncuları üzen bir hale dönüştü. Ubisoft, 2017 senesinde yaptığı bir açıklamada, Beyond Good and Evil 2 oyununun tamamen çevrim dışı bir şekilde oynanabileceğini belirtmişti. Geçen günlerde öğrendik ki böyle bir durum ne yazık ki yok.

Beyond Good and Evil 2

Beyond Good and Evil 2 için sürekli çevrim içi olmanız lazım

Evet, hemen yukarıdaki başlığımızdan da okuyabileceğiniz gibi bu video oyununu oynayabilmek için sürekli çevrim içi olmamız gerekecek. Yani, oyuncuların sürekli olarak internet bağlantısını aktif tutmaları gerekecek. Oyun hakkındaki bu bilgi, sadece birkaç gün önce Ubisoft tarafından açıklandı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu bilgi, birçok oyuncuyu da mutsuz etti çünkü 1 sene önce Ubisoft, bu durumun tam tersini açıklamıştı. Şimdi ise görünüşe bakacak olursak, geliştirici ekip ne yazık ki sözünü tutmadı.

Oyunun geliştirici ekibinden olan Michel Ancel, 2017 senesinde bir açıklama yaparak ne kendilerinin, ne de Ubisoft tarafının oyuncuları çevrim içi olmaya zorlamak istemediklerini açıklamıştı. Şimdi ise ortaya böyle bir zorunluluğun atılmış olması bütün kafaları karıştırdı. Ubisoft, muhtemelen bu video oyunu üzerinden daha fazla para kazanmak istedi ve Beyond Good and Evil 2 oyununu tekrardan bir çevrim içi servis olarak planladı. Bu noktada da oyunun tamamen çevrim içi olması gerektiğine karar kaldı. Belki de ortada daha farklı bir durum var ama ne yazık ki şu an bunu net olarak bilemiyoruz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir