Ubisoft cephesinden Beyond Good and Evil 2 oyununa ait pek çok bilgi geldi. Asıl sürprizlerin E3 2018’e saklandığını anlamakla birlikte, oyunda ne gibi yenilikler ve farklılıklar olacağını da kısmen öğrenmiş olduk. Ubisoft Montpelier stüdyosundan 120 kişinin emek verdiği oyunun geliştirici ekibine Ubisoft’un Sofya, Barselona ve Bordeaux stüdyoları da destek veriyor. Yapılan açıklamalarda oyunlar ilgili yeni bilgilere ulaşırken, bir de geliştirici videosunun geldiğini görüyoruz. Oyundaki evrenin gelişimine dair ayrıca biz zaman çizelgesi de sunuldu. Bu çizelgede; 2040 yılından 2360 yılına kadarki kurgusal gelişim aktarıldı. Evrenin yapısındaki değişimi oyunda da görebileceğiz.

Beyond Good and Evil 2 hakkında yeni bilgiler ve video geldi

Öncelikle oyunun haritasına değinirsek; haritanın oldukça titiz bir biçimde hazırlandığını ifade edebiliriz. Hem tek kişilik, hem de eşli oyuncuların oynayış tercihlerine uygun olarak hazırlandığı ifade edilen oyun evreninin içerisindeki garip ve merak uyandıran bir kapı olduğundan söz ediliyor. Oyunculara, kendi kaptanlarını oluşturabilme özgürlüğü tanınırken; bunların insan, melez, kadın ve erkek olmasına oyuncular karar verebilecek. Mürettebatı oluşturma tercihi yine oyunculara verilirken, dileyen oyuncular düşmanlarını bile ekibine ekleyebilecekler. Ayrıca her bir ekip üyesinin, doktor, casus gibi farklı rolleri olabilecek.

Büyük bir uzay gemisi olacak; sırt roketleri sayesinde oyuncular, uzay gemisi içinden dinamik olarak çıkarak karakteriyle savaşa devam edebilecek. Savaş devam ederken de; uzayın farklı bir bölümüne veya şehirlere geçiş yapılabilecek. Geliştiricilerden gelen bir başka açıklamaya bakıldığında; Beyond Good and Evil 2 oyununda korsan yaşamına uygun biçimde karanlık mekanların ve dükkanların olacağını da öğreniyoruz. Bu kapsamda korsanların toplanıp paralarını, yetişkin oyunculara uygun biçimde harcayabilecekleri bir uzay adasının olduğu bilgilerini de verelim.

Beyond Good and Evil 2 ile pek çok seçim hakkı oyunculara bırakılıyor

Oyunun hikaye kısmına geldiğimizde; ilk oyunla paralellik göstereceği, serinin ilk oyununun oynamayanlar için imkanlar sunacağını belirtelim. Hikayeyi hiç bilmeyenlerin dahi; oyunun içine yerleştirilen parçalarla, eski hikayeye de ulaşabileceği ifade ediliyor. İlk oyundaki kamera ve dinamiklerin de benzerlik göstereceği fakat geliştirilmelere gidileceği söyleniyor. Ayrıca oyunda iyi veya kötü olma tercihi oyuncuların oynanış şekline bırakıldığı ve bunun oyunun ana özelliğinin bir parçası olduğunu ekleyelim.

Giriş kısmında bir de geliştirici videosunun yayımlandığından bahsetmiştik. Beyond Good and Evil 2 oyununun gelişim aşaması, karakter animasyonlarının hazırlıkları ve oynanış görüntülerini bu video vasıtasıyla görebilirsiniz. Videonun haberimizin en alt kısmında olduğunu ve daha detaylı açıklama ve görsellerin, E3 2018 için hazırlanmakta olduğunu belirtelim. Hem video oyunun gelişimi hem de hazırlanacak oynanış temelli videoların hazırlıklarının hummalı bir biçimde devam ettiğini hatırlatalım.