Battlefield V için özel sunucular, ücretsiz olarak duyuruldu

Oyuncuların beklediği sistem, sonunda Battlefield V oyununa ekleniyor.

Battlefield V, tüm platformlar üzerinden oyunculara sunucu seçme şansı veriyordu. Yalnız oyuncular, sadece resmi sunucular arasından seçim yapabiliyordu. Bu oyunu, kendi topluluğu ile denemek isteyen oyuncular veya kendi kuralları ile oyunu oynamak isteyen oyuncular, çok uzun bir süredir özel sunucuların duyurulmasını bekliyordu. Bugün ise EA ve DICE, Battlefield 5 için beklenen duyuruyu yaptı.

Battlefield 5

Battlefield 5 içerisindeki özel sunucular ücretsiz olacak

Geçmiş Battlefield oyunlarına eklenmiş olan özel sunucuların tamamı kira yöntemi ile, ücretli olarak çalışıyordu. Fakat EA tarafından verilen bilgilere göre Battlefield V oyununda özel sunucu sahibi olmak, ücretsiz bile olabilecek. Şöyle ki dileyen her oyuncu, istediği zaman özel sunucusunu açabilecek, kendi kurallarını koyabilecek. Sunucuda çevrim içi oyuncu olduğu sürece sunucu da aktif olacak ama çevrim dışı olunma durumunda, sunucu da kapanacak. Fakat kullanıcının ayarları kaydedilmiş olacak.

Battlefield 5 oyununa Private Games olarak eklenecek olan özel sunucu desteği, olabildiğince karşılaşma ayarı sunmaya çalışacak oyunculara. Böylece de oyuncular, kendileri için en iyi deneyimi oluşturabilecek. Yaz ayları sonrasında oyuna eklenecek olan bu sistem, zamanla daha da geliştirilebilecek. Açıklamalara göre sistemin çıkışında oyunculara sunulacak olan ayarlar, çok detaylı olmayacak. Ayrıca bu sürece Phase 1 denecek. Bu süreç ardından, sistem detaylandırılacak.

Açıklamalara göre bu sistem için ücretli olanaklar da olacak ama bu sistem EA ve DICE tarafından resmi olarak açıklanmadı. Sadece bizler, kurulan cümlelerden ve yapılan açıklamalardan, ücretsiz sistem haricinde, bir de ücretli sistemin olabileceğini sezdik. Ücretli sistem ile muhtemelen sunucu, kira ödendiği sürece, hiçbir şekilde kapanmıyordur.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir