Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Battlefield V için mikro ödeme birimi bugün geliyor

Battlefield Currency, bugünden itibaren gerçek para ile satın alınabilen bir para birimi olarak Battlefield V içerisindeki yerini alacak.

Günümüzdeki birçok video oyununun içerisinde mikro ödeme ögeleri bulunuyor. EA tarafından dağıtımcılığı sağlanan Battlefield V oyununda da mikro ödemeler bulunacaktı, EA bunun açıklamasını daha önce yapmıştı. Bugün ise yeni bir açıklama geldi ve bahsettiğimiz video oyununa mikro ödeme ögelerinin bugün ekleneceğini öğrendik. Battlefield 5 oyununun oyuncuları, artık Battlefield Currency isimli birimi, gerçek para ile satın alabilecek.

Battlefield V

Battlefield 5 de mikro ödemelerden sonsuza dek kaçamadı

EA ve DICE tarafından gelen açıklamalara göre dediğimiz gibi mikro ödeme birimleri, artık bu video oyununda aktif olacak. Battlefield Currency, Company Coin biriminin yanına bir alternatif olarak eklenecek. Peki, yeni mikro ödeme birimi ile bu oyun içerisinde neler satın alınabilecek? Hemen bu sorunun cevabını verelim: Kozmetik ögeler, elit setleri ve zaman kazandıran ögeler.

Şu an Battlefield V oyununun içerisinde zaman kazandıran ögeler ve elit setler bulunmuyor ama yapılan açıklamalara bakacak olursak, bu iki sistem de yakın bir tarihte oyuna eklenecek. Yani, şu an için oyuncular sadece kozmetik ögeler satın alabilecek yeni para birimini kullanarak. Bu kozmetik ögeler; Chapter Reward, Career, Class ve Weapon Rank kısımlarından satın alınabilecek. Oyuncular, diledikleri ögeyi, herhangi bir sınırlandırma olmadan satın alınabilecek.

Tüm bunların haricinde, Battlefield 5 oyununa epik eşyalar da eklenecek ve oyuncular, yeni epik eşyaları da mikro ödeme yolu ile satın alabilecek. Peki, biraz önce bahsetmiş olduğumuz henüz oyunda bulunmayan ögeler, oyuna ne zaman gelecek? EA tarafından yapılan açıklamalara göre setler, Battlefield V oyununun üçüncü bölümü ile oyuna eklenecek. Zaman kazandıran ögeler ise ilkbahar içerisindeki bir güncelleme ile oyundaki yerini alacak.

İşte işler de tam olarak bu noktada çirkinleşiyor. Zaman kazandıran ögeler arasında tecrübe puanı arttıran ögeler, Tier yükselebilen eşyalar ve çok daha fazlası bulunuyor. Yani, oyuncular aslında mikro ödeme aracılığı ile oyunda sizden daha hızlı ilerleyebiliyor. Açıklamaların devamına göre set sistemi, oynanışı etkileyen bir öge olmayacak. En azından set konusunda oyuncuların kafası şimdilik rahatlayabilir diye düşünüyoruz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir