Battlefield V: Firestorm için çıkış tarihi verildi

Battlefield V: Firestorm modunda kullanılacak araçların bir kısmı da bu videoda gösteriliyor.

Sessiz sedasız çıkan ve büyük ilgi toplayan Apex Legends oyunuyla birlikte, Battle Royale oyunların arasındaki rekabet yeni bir boyut kazanmıştı. EA tarafının yayıncılığını yaptığı ve Respawn Entertainment tarafından geliştirilen bu oyundan sonra gelecek Battle Royale oyunlarının fazla ilgi çekemeyeceği görüşü hakimdi. Fakat Battlefield V oyununun Battle Royale modu için öyle bir video yayımlandı ki açıkçası Battlefield 5: Firestorm modunu bekler olduk bir anda.

Battlefield 5 oyununun Battle Royale moduyla ilgili sinematik bir video yayınlandı

Battlefield 5 ile kıyasıya bir Battle Royale deneyimi geliyor

Girişte Apex Legends oyununu örnek gösterdik gerçi ama Battlefield V oyununun Battle Royale modu olacak Firestorm. Dolayısıyla EA tarafından iki Battle Royale hamlesinin ardı ardına geldiğini söyleyebiliriz. Tabii bu oyunlardan birisinin ücretsiz olarak sunulması ayrı bir cazibe meydana getirirken, Battlefield 5 oyuncularını da tatmin edecek bir oynanışın, Firestorm modunda yaşanacağı yayınlanan video vasıtasıyla görülebiliyor. Her oyuncunun farklı tercihleri ve sevdiği noktaların bulunduğu gerçeğini de es geçmeyelim bu arada.

Yayınlanan videoya baktığımızda, oyun içi görüntülerden ziyade sinematik bir sunumla karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Klasik Battle Royale oyun başlangıcıyla yer yüzüne inen dört kişilik bir grubu görüyoruz. İşin güzel tarafı, başka bir dört kişilik grup da hemen karşılarına iniyor ve eğlence burada başlıyor. Binaların içerisine giren iki grubun çatışmasının ardından bir tarafın karşı binaya kırmızı renkli duman bombası atması ve sonrasında o binanın uçaklar tarafından taranmasıyla birlikte, oyunda bazı ek güçlerin kullanılacağı anlaşılıyor.

Ayrıca yayınlanan videoda Battlefield V oyununun Battle Royale modunda kullanılacak olan araçlarla ilgili bilgiler de elde edebiliyoruz. Video boyunca, Firestorm oyun modunda kullanılacak; kara, hava ve deniz araçlarından örnekler sunuluyor. Bununla birlikte videonun son bölümünde, harita üzerinde gizli noktalarda özel araçların ve silahların bulunacağı bilgisini öğreniyoruz. Battlefield 5: Firestorm modu 25 Mart 2019 tarihinde; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için aynı anda oynanabilir olacak.  

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir