Battle Royale çılgınlığı tam gaz devam ediyor. Birçok video oyununda artık bu oyun modunu görüyoruz. Bu video oyunlarından bir tanesi de Battlefield V. DICE ve EA ekibi oyunda Battle Royale modunun olacağını EA Play 2018 sırasında duyurmuştu ama bu duyuruda Battlefield 5 içerisindeki o mod hakkında hiçbir bilgi verilmemişti, o günden beri de geliştirici ekip mod hakkında hiç konuşmamıştı. Bu güne kadar tabii ki.

Battlefield 5

Battlefield 5: Battle Royale, hemen oyunculara sunulmayacak

DualShockers ekibine röportaj veren EA yetkilisi, vermiş olduğu bu röportajda hem Battlefield V oyunundan ücretli ek paketlerin kalkması hakkında konuştu, hem de Battle Royale moduna değindi. Ekip öncelikle o popüler oyun moduna değindi. EA ekibinden gelen açıklamalara göre bahsettiğimiz oyun modu, oyunun çıkışında bulunmayacak. Yani, bu oyun modu daha sonraki büyük bir güncelleme ile oyuna eklenecek. Eğer Battle Royale için Battlefield 5 satın almayı düşünüyorsanız, muhtemelen biraz daha beklemeniz gerekecek.

Yapılan açıklamaların devamına göre geliştirici ekip, oyuna Battle Royale modu ekliyor ama bu mod yüzünden diğer modları bırakmıyor. Açıklamalara göre bu seride oyuncuların sevmiş olduğu her şey, bu oyun içerisinde de desteklenmeye devam edecek. Geliştirici ekip, sadece bir trend uğruna seriyi değiştirmeyi planlamıyor. Ayrıca açıklamalara bakacak olursak, Premium Pass sisteminin kaldırılması da bu konu ile alakalı biraz da. Çünkü EA ve DICE, Premium Pass ile oyuncuları bölmek istemiyor.

Geliştirici ekip, oyuna sonradan gelen içerikler hakkında konuştuğu zaman, oyunun çıkışında yapabildikleri her şeyi, oyuna koyduklarını belirtti. Yani ekibin söylediğine göre hiçbir içerik, ek paket için geliştirilip, bekletilmiyor. Bu yüzden de ekip, halihazırda piyasada bulunan oyunlarına gelen geri bildirimleri okuyup, ek içeriklerinde aynı hataları yapmamaya gayret edebiliyor. Ayrıca Premium Pass ile oyuncuların bazı içeriklere ulaşamıyor olması, oyuncuların ayrılıyor olması da geliştirici ekibi üzen konulardan bir tanesi imiş. Öğrenmiş olduk efendim.