Günümüzde tekli oyuncu ve senaryo temelli oyun modları yavaş yavaş önemini kaybediyor. Hikayesi ile zamanında çok ilgi çeken Call of Duty serisinin en yeni oyunu bile bu tip bir oyun moduna artık yer vermiyor. Peki, EA ve DICE neden Battlefield V ile bu tip içeriklere devam ediyor? Bildiğiniz üzere bu oyun içerisinde de Savaş Hikayeleri modu olacak ve bu modun neden oyundan kaldırılmadığı hakkında geliştirici ekip tarafından açıklamalar geldi. Battlefield 1 ile hayatımıza girmiş olan Savaş Hikayeleri, neden Battlefield 5 içerisine de taşındı?

Battlefield 5

Battlefield 5 ile Savaş Hikayeleri devam ediyor ama neden?

EA Play 2018 sırasında, bahsetmiş olduğumuz video oyununun geliştirici ekibi bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda ise oyunun Savaş Hikayeleri modundan bahsedildi. Ekip, “Battlefield 1 içerisinde Savaş Hikayeleri modu çok beğenildi ve bizler şaşırdık. Bu modu, savaşın farklı anlarını oyuncularla buluşturabilmek için güzel bir fırsat olarak gördük. Battlefield V içerisinde de geriye dönüp, İkinci Dünya Savaşı temasını işlemiş olan video oyunlarını kopyalamak istemiyoruz. Savaş Hikayeleri ile farklı anları oyunculara deneyimlettirmek istiyoruz.” dedi konu hakkında.

Battlefield 5 hakkındaki açıklamalar bir süre daha devam etti. Ekip bu noktada, kendilerinin de piyasadaki diğer FPS ve TPS oyunları oynadıklarını, popüler olan şeyleri takip ettiklerini belirtti. Kendi oyunlarını da bu sevgi ile geliştirdiklerini belirtti. Fakat yapılan açıklamalara göre Battlefield V içerisindeki Savaş Hikayeleri modu, ekip tarafından ayrıca seviliyor. Ekip, bu oyun moduna daha önem veriyor, daha iyi yerlere gelmesini istiyor bu modun.

Etiketler: