Battlefield serilerinde her zaman çözülmesi gereken büyük ve küçük gizemler bulunuyordu. Megalodon keşifleri, yeni silahlar, yeni bölgeler derken; oyuncular sürekli olarak kendilerini bir bulmaca içerisinde buluyordu. Battlefield 1 içerisinde de oldukça büyük çaplı bir bulmaca vardı ve bu bulmaca, senelerdir çözülmeye çalışılıyordu. İşte bu bulmaca sonunda çözüldü ve ödül olarak oyunculara oldukça özel animasyonlara sahip olan, özel bir tabanca verildi. Peacekeeper Revolver ile tanışın!

Battlefield 1

Battlefield 1 içerisinde Peacekeeper Revolver silahına sahip olmak, oldukça zor

Eğer halihazırda bir Battlefield 1 oyuncusu iseniz zaten bu silahın keşfedildiğinden, nasıl keşfedildiğinden haberdarsınız demektir. Oyuncular, oyun çıktığından beri sürekli olarak büyük bir bulmacayı çözmeye çalışıyordu. Bu gizemi çözebilmek için öncelikle oyunda bulunan özel künye gizemini çözüp, üzerine bir de Destek sınıfına ait olan gizemi çözmeniz gerekiyor. Oyuncular bu gizemler ardından River Somme haritasına gitmeli ve oradaki gizemi de çözmeli.

Eğer River Somme içerisindeki gizemi de çözerseniz, elinize yine bir künye gelecek ve bu künye de sizleri Caporetto haritasına yönlendirecek ve evet, o haritadaki gizemi de çözmeniz gerekecek. Eğer bulduğunuz gizli silah desenini ve künyeyi takarsanız, Passchendaele haritasında size özel bir giriş açılmış olacak. İşte yeni hedefiniz orası olmalı. Çünkü o girişten geçtiğiniz zaman Peacekeeper Revolver ile buluşuyorsunuz. Yani evet, bayağı uzun ve zorlu bir yol sizleri bekliyor.

Etiketler: