Battlefield serisi, ilk oyunundan beri hep biz oyuncular için muhteşem oynanış imkanları sunmuş olan bir seridir. Özellikle çoklu oyuncu modu konusunda, eline su dökebilecek herhangi başka bir alternatif bulunmuyor bu video oyununun. Serinin en son çıkışını gerçekleştirmiş olan yapımı Battlefield 1 de bizlere çoklu oyuncu konusunda muhteşem tecrübeler yaşatmış olan bir yapım elbette. Eğer hala bu oyunu doymadan oynamaya devam ediyorsanız, sizleri biraz üzeceğini düşündüğümüz bir haberimiz olduğunu belirtmeliyiz. Yapılan bir duyuruya göre, DICE ekibi Haziran 2018 itibari ile, Battlefield 1 için çıkarmakta olduğu aylık güncellemeleri sona erdirecek.

Battlefield 1

Battlefield 1 için artık güncelleme göremeyeceğiz

Birçok oyuncuyu üzeceğini düşündüğümüz bu gelişmeler, haberimize konuk olan oyunda en büyük imzası bulunan DICE ekibi tarafından verildi. Yani, herhangi bir söylenti veya tahmin söz konusu değil. 21 Ekim 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Battlefield 1, bulunduğumuz güne kadar birçok yepyeni içeriğe sahip oldu. Aynı zamanda, oyun içerisindeki birçok hata giderildi, oyunda birçok düzeltmeler yapıldı ve oyuncular için güzel bir oyun tecrübesi sunulmaya çalışıldı. Bu uzun süreli desteğin de bir gün son bulacağını biliyorduk tabii. O gün, artık geldi ve çattı bile.

DICE ekibi tarafından yapılan duyuruda, “Battlefield 1’in aylık güncellemelerini Haziran 2018’e kadar devam ettireceğiz. Oyuncu tecrübesi için birtakım oynamalar ve düzeltmeler ile birlikte taze içerikleri bekleyebilirsiniz. Güncellemeler sayfasında da görmüş olabileceğiniz üzere, bu güncellemeler eşleştirme, silah dengeleme, hatta durmadan ses çıkarmaya devam eden Deadnought boynuzları konusunda bile olabilir.” şeklinde, aylık güncellemelerin artık sona erecek olması açıklandı.

Açıkçasını soracak olursanız, 21 Ekim 2016 tarihinden bu yana, fikrimizce iyi bile iş çıkarttı bu ekip. Haberimiz içerisinde de belirttiğimiz gibi, Battlefield 1’e gelen bu büyük desteğin de bir gün sonunun geleceği belliydi ama kesinlikle karşı çıkacağımızı söyleyemeyeceğiz bu konuda. Çünkü, DICE gibi bir ekipten bahsediyoruz burada.

Etiketler:

,