ASUS, ESPN ile elektronik spor dalında iş birliği yapacağını duyurdu

ASUS, resmi donanım sponsoru olarak turnuvalara hazır oyuncu ekipmanları sağlayacak.

ASUS, ESPN tarafından düzenlenen EXP isimli elektronik spor oyun turnuvalarının resmi donanım sponsoru olacağını duyurdu. ESPN markasının elektronik spor çalışmalarını tüm platformlara ve içerik türlerine yayma isteğini gösteren bu turnuvanın, her tür spor tutkununun ilgisini çekmesi bekleniyor.

ASUS

ASUS ile turnuvalar şenlenecek

EXP yaz turnuvaları, 11 Temmuz 2019 tarihinde, Pro-Am Apex Legends Exhibition ile başlayacak. Oyuncu topluluklarından katılımcıların yarışacağı turnuvada; fikir önderlerinden hayranlara, ünlülere ve turnuva şampiyonlarına kadar birçok isim bulunacak.

Bu turnuvayı 2 Ağustos 2019 ile 3 Ağustos 2019 tarihleri arasında, X Games Minneapolis bölgesinde düzenlenecek olan EXP Invitational – Apex Legends turnuvası takip edecek. Dünyanın en iyi 20 Apex Legends takımı, 150.000 dolarlık ödül havuzundan pay almaya çalışacak.

ESPN cephesinin Mayıs 2019’da Collegiate Esports Championship bölgesinde düzenlediği ilk EXP etkinliğinin de sponsoru olan ASUS; gelecek turnuvalara da rekabetçi düzeyde, ROG ile oyuncu donanımı tedarik etmeye devam edecek. Turnuvaya katılanlar marka tarafından sunulan ROG Strix GL12CX oyuncu masaüstü bilgisayarları ve ROG Swift PG248Q oyuncu monitörlerinde mücadele edecek.

EXP isimli elektronik spor turnuvaları serisinin ilkinde ROG gibi bir sponsora sahip oldukları için çok heyecanlı olduğunu belirten ESPN markasının İş Geliştirme Direktörü olan Kevin Lopes; “Birlikte hem yarışmacılara, hem de taraftarlara yüksek kaliteli ve eşsiz bir oyun deneyimi sunacağız. ESPYS ve X Games markaları da bunu sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x