Apple Arcade için çıkış tarihi ve fiyat bilgileri verildi

Apple Arcade, fiyatı ile herkesi memnun edecektir.

Apple, daha önce bir abonelik servisi duyurmuştu. Bu duyuruya göre oyuncular, aylık bir ödeme yaparak, yüzlerce oyunluk bir kütüphaneye diledikleri iOS temelli cihazdan ulaşım sağlayabilecekti. Bugün ise yine aynı şirket tarafından gerçekleştirilen konferans sırasında Apple Arcade isimli o sistem hakkındaki çıkış tarihi ve fiyat bilgileri verildi.

Apple Arcade

Apple Arcade, çok yakın bir tarihte çıkmış olacak

Apple Special Event sırasında yapılan bir açıklamaya göre bahsetmiş olduğumuz bu abonelik servisi, 19 Eylül 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyuncular, bu sistemin çıkış döneminde 1 aylık ücretsiz deneme sürümüne sahip olacak. Ardından da herkesin aboneliğini devam ettirebilmesi için aylık 5 Dolar vermesi gerekecek. Bu sistemin kütüphanesinde ise 100’den fazla özel video oyunu yer alacak.

Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Capcom, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, LEGO, Mistwalker Corporation, SEGA, Snowman, ustwo games ve çok daha fazla stüdyo, bu sistemde kendi video oyunlarını bulunduracak. Apple Arcade: Frogger in Toy Town (Konami), Shinsekai Into the Depths (Capcom) ve Sayonara Wild Hearts (Annapurna Interactive) isimli video oyunları da etkinlik sırasında gösterildi.

iPhone, iPad, Mac ve AppleTV gibi cihazların tamamında kullanılabilecek olan bu sistemde yer alan tüm video oyunlarında mikro ödeme ve reklam gibi sistemler olmayacak. Yani, oyuncular hem mikro ödeme derdi olmadan bu oyunu deneyimleyebilecek, hem de reklamlar oyun deneyimini bölmeyecek. Ayrıca bu sistem, çıkış döneminde 150 farklı ülkede aktif olacak. Türkiye de bu ülkelerden biri.

Yapılan açıklamaların devamına göre bu sisteme her ay yeni video oyunları eklenecek. Bu oyunların yanında, eğer aile bağınız varsa, sistemi aile olarak da kullanabileceksiniz. Yani, 5 Dolar kişi başı olarak ödenmeyecek; aile de 5 Dolar karşılığında bu sistemden yararlanabiliyor olacak. Haberimizi sonlandırmadan önce birçok kişinin de bu konudan memnun; aylık 5 Dolar karşılığında mikro ödeme ve reklam olmadan yüzlerce oyun oynamak, çok güzel bir şey.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir