Apple Arcade için önemli bir meblağda yatırım yapıldı

Apple, söz verdiği gibi oyun geliştiricilerini destekliyor.

Kısa bir süre önce duyurusu gerçekleştirilen Apple Arcade ile ilgili bazı haberlerimiz bulunuyor. iOS temelli mobil cihazlar için gelecek olan bu abonelik sisteminin bir video oyunu servisi olacağını sizlerle paylaşmıştık. Şimdiyse Apple tarafının bu konuda ciddi rakamlarda yatırım yaptığını bildirmek istiyoruz. Bakalım, bu yeni abonelik servisi için ne gibi adımlar atılıyor?

Apple Arcade

Apple Arcade, sektöre güçlü adımlarla girmek istiyor

Financial Times tarafından yapılan bilgilendirmelere baktığımızda Apple şirketinin kesenin ağzını açmış olduğunu görüyoruz. Yapılan açıklamalara göre bu şirket, yeni abonelik servisi için toplamda 500 Milyon Dolar gibi bir rakamı gözden çıkarmış durumda. Bu rakamların, mobil oyun geliştiricilerine verildiğini de yine Financial Times tarafından kaleme alınan açıklamalarda görüyoruz.

Tabii bu önemli meblağ, tamamen tek bir firmaya verilmiş değil. Apple Arcade bünyesinde erişilebilecek oyunların geliştiricilerine, 500 Milyon Dolar rakamının dağıtıldığını söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, her bir oyun geliştiricisine birkaç milyon dolarlık bir destek sağlandığı ifade edilebilir. Hemen hatırlatalım: Bahsettiğimiz abonelik servisinin duyurusu sırasında, Apple şirketinin, geliştirici ekipleri maddi olarak destekleyeceğinden söz edilmişti.

2019 senesinin sonbahar aylarında hizmet vermeye başlayacak olan bu abonelik sisteminin çıkışından itibaren 100’ün üzerinde video oyununa erişim imkanı sunacağını hatırlatalım. Bu servisin nasıl bir fiyatla kullanıcılara sunulacağı ise henüz açıklanmadı. Tüm bunlarla birlikte Apple tarafının önemli oyun geliştiricilerinden destek alacağının ve güçlü mobil oyunlarla hareket edeceğinin söylendiğini sizlerle paylaşarak sözlerimizi sonlandıralım.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir