Apple Arcade sisteminin fiyatı açıklandı

Apple Arcade, ulaşılabilir bir fiyatla oyunculara sunulacak.

2019 senesinin sonbahar aylarında iOS temelli cihazlar için çıkışını gerçekleştirecek olan Apple Arcade sisteminin fiyatı açıklandı. Bu sistem, iOS sistemindeki oyun uygulamaları için bir abonelik servisi olarak karşımıza çıkacak ve Apple tarafından yapılan açıklamalara göre mobil oyuncularının bu sisteme abone olabilmesi için aylık 5 Dolar ödemesi gerekecek. Bu sistem için ücretsiz deneme ve aile paylaşımı sistemi de sunulacak.

Apple Arcade

Apple Arcade nedir?

Apple Arcade, adından da anlayabileceğiniz üzere Apple tarafından iOS temelli cihazlar için hazırlanmış olan bir abonelik sistemidir. Bu abonelik sistemi, sadece video oyunlarını kapsamaktadır. 2019 senesinin sonbahar aylarında çıkışını resmi olarak gerçekleştirecek olan bu sistem sayesinde oyuncular, aylık ücret ödeyerek, sistemde yer alan tüm video oyunlarını sınırsız bir şekilde oynayabilecek.

Oyunun kurallarını değiştireceği söylenen bu sistemin çıkışında 100’den fazla mobil video oyunu yer alacak. Bu oyunlar arasında sadece günlük yapımlar yer almayacak. Hikaye veya oynanışa önem veren oyuncular da birbirinden güzel yapıtlarla tanışabilecek. Ayrıca Apple Arcade, tek bir abonelik sistemine sahip olacak. Yani, oyuncuların kafasını karıştıran olaylar, bu sistemde yer almayacak.

Bahsetmiş olduğumuz bu sisteme abone olan oyuncular, sistemin kütüphanesindeki tüm video oyunlarını reklamlar olmadan oynayabilecek. Ayrıca, bu oyunlarda mikro ödeme sistemleri de yer almayacak. Bu noktada, Apple muhtemelen mikro ödeme içeren video oyunlarını bu kütüphaneye almayacaktır veya kütüphaneye özel olarak mikro ödeme sistemi kaldırılacaktır diye düşünüyoruz.

Apple Arcade sisteminin kütüphanesindeki tüm oyunlar, çevrim dışı bir şekilde oynanabilecek. Yani, bir yola gittiğiniz zaman veya internet erişiminiz olmadığı zaman bile bu sistemdeki video oyunlarını deneyebileceksiniz. Sadece siz değil, eğer Apple hesabınızda aile olarak belirlediğiniz kişiler varsa, 6 kişiye kadar tek bir aboneliği, kendi aileniz içerisinde paylaşabilmeniz mümkün olacak.

Mavi Kol
Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir