Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Apex Legends: Mirage rehberi

Sınırlı oyun içi parası olan ve Apex Legends oyununda kilitli karakter açmak isteyenlere.

Apex Legends oyunundaki iki kapalı kutudan bir tanesi Mirage. Kapalı kutudan kastımızın, oyundaki kilitli olan iki karakterden birisi olduğunu, bu Battle Royale oyununu oynamış olan pek çok oyuncu biliyordur. Eğer bir kilitli oyuncuyu alacak kadar oyun içi puanınız varsa ve hangisini tercih etmeliyim sorusuyla boğuşuyorsanız bu yazımız sizleri fikir sahibi yapacaktır. Benzer şekilde değer kilitli olan karakter için kaleme aldığımız yazıyı da okuyup, hangisinin sizin tarzına daha uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

  1. Battle Charge detayları
  2. Wattson rehberi
  3. Octane rehberi
  4. Battle Pass nasıl daha hızlı seviye atlatılır?
  5. Haritadaki en iyi başlangıç noktaları
  6. Tüm silah parçalarının detayları
  7. Seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonları
  8. En iyi kahramanlar
  9. En iyi silahlar
  10. Tüm silahların detayları

Battle Charge ile birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna rehber desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends: Mirage Rehberi

Apex Legends oyununda Mirage karakterini seçerek rakiplerinize oyunlar oynayabilirsiniz

Öncelikle Mirage karakterinin, karşısındaki takımlar açısından en sinir bozucu karakterlerden bir tanesi olduğunu söyleyelim. Eğer karşınızda Mirage varsa, oyunun ve mücadelenin dengesini tamamen bozan yetenekleri sayesinde, pek çok mücadelede yanılarak hata yapabilirsiniz. Aynı şekilde seçtiğiniz karakter Mirage ise rakiplerin dengelerini alt üst etmeniz gayet mümkün olabilir. Nasıl mı diye soruyorsanız hemen bu karakterin pasif, taktiksel ve nihai yeteneklerini sizlerle paylaşalım.

Mirage karakterinin pasif yeteneği size belki çok ölümcül gelmeyebilir ama bu karakteri hayati önem taşıdığı da bir gerçek. Eğer Mirage karakterini seçerseniz ve rakibiniz tarafından yere düşürülürseniz bir avantaj ortaya çıkıyor. Yere düşürüldüğünüz noktada sanal bir kopyanız bırakılıyor ve rakibiniz sizi tamamen öldürmeye geldiğinde bu kopyayı karşısında görüyor. Ya da sizi o kopyanın olduğu yerde zannediyor. Oysa siz o sırada, yaklaşık beş saniye boyunca görünmez olarak o bölgeden uzaklaşabiliyorsunuz.

Üst kısımlarda bu karakterin rakipleri çileden çıkartacak yeteneklerinin olduğunu belirtmiştik. Bu yeteneklerden bir tanesi Mirage karakterinin taktiksel yeteneklerinde ortaya çıkıyor. Özellikle ateş altındaysanız veya peşinizde düşman bulunuyorsa PC’de Q tuşu, PlayStation 4 konsolunda L1 tuşuyla kendinizin bir kopyasını oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz kopya etrafa ateş ederek düz bir biçimde ileriye doğru koşturacaktır. Rakipleriniz de kopyanızın peşine düşerken onların etrafından dolaşmak veya daha güvenli bir konuma geçmek size kalacaktır.

Kahramanımızın nihai yeteneğine geldiğimizde taktiksel yeteneğin bir benzerini fakat daha karmaşık bir halini görüyoruz. Taktiksel yeteneğinde tek bir kopyasını düz koşu yapar biçimde sahaya salan Mirage, nihai yeteneğini kullandığında oyun alanına pek çok kopyasını bırakıyor. Bu sırada ana oyuncu da görünmez olarak farklı bir konuma geçebiliyor. PC için Z tuşu, PlayStation 4 için L1+R1 kombinasyonuyla gerçekleşen bu durum sayesinde önemli bir avantajın elde edildiğini ifade edebiliriz.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir