Apex Legends: Caustic rehberi

Apex Legends oynarken gaz bombasının eksikliğini çeken oyuncuların tercihi Caustic olacaktır.

Büyük ilgi toplayan Battle Royale oyunu Apex Legends, bilindiği üzere karakter seçebilme özelliğiyle rakiplerinden ayrılıyor. Bünyesinde şimdilik 8 karakter olan bu oyunun 6 karakteri doğrudan oynanabilirken 2 karakter kilitli olarak geliyor. Bu kilitli karakterlerden bir tanesi olan Caustic için sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Bir diğer kilitli oyun karakteri olan Mirage ile Coustic arasında seçim yapmak, elindeki oyun içi parayı doğru kullanmak isteyen okurlarımız yazımızın devamına göz atabilirler.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

  1. Battle Charge detayları
  2. Wattson rehberi
  3. Octane rehberi
  4. Battle Pass nasıl daha hızlı seviye atlatılır?
  5. Haritadaki en iyi başlangıç noktaları
  6. Tüm silah parçalarının detayları
  7. Seçebileceğiniz en iyi silah kombinasyonları
  8. En iyi kahramanlar
  9. En iyi silahlar
  10. Tüm silahların detayları

Battle Charge sezonunun başlamasıyla birlikte birkaç önemli rehberimizi güncelledik ve oyuna destek vermeyi kestik. Şu an için bu oyuna yeni rehber ve rehber güncelleme desteği vermeyi de düşünmüyoruz. Gelecekte bu durum değişebilir.


Apex Legends: Caustic Rehberi

Apex Legends oyununda gaz bombasının olmayışını yadırgayanlar için çözüm Caustic

Çoklu oyunculu pek çok video oyununda gaz bombasının bulunduğunu görmüşsünüzdür. Bazı oyuncuların favori ekipmanı olan gaz bombası, dar alana sıkışan düşmanları yerlerinden çıkartmak veya hareket kabiliyetlerini azaltmak açısından verimli bir biçimde kullanılabilir. Apex Legends oyununda karakterlerin harita üzerinde gaz bombası bulma ihtimalleri olmamasına rağmen bu bombanın farklı şekillerde kullanımını sağlayan bir karakter seçebilme imkanları bulunuyor.

Giriş kısmında belirttiğimiz gibi gaz bombası kullanımı temasıyla hazırlanan Caustic karakterini açmak için mikro ödeme yapmak ya da oyunda belli bir oyun içi parayı toplayabilmek gerekiyor. Bu parayı toparlayıp Caustic karakterini açtığınızdaysa artık farklı bir oynanışın temellerini atmış sayılıyorsunuz. Öncelikle bu karakterin pasif yeteneğinin attığı bombaların yaydığı gazın arkasındaki oyuncuları görebilmek olduğunu söyleyelim.

Caustic isimli gaz maskeli abimizin taktiksel yeteneğine geldiğimizdeyse bir çeşit gaz tuzağı karşımıza çıkıyor. PC için Q tuşu, PlayStation 4 için L1 tuşu yardımıyla içerisi gaz dolu tüp benzeri bir eşyayı meydana çıkarabilirsiniz. Bu eşyayı uygun bulduğunuz bir yere bırakıp üzerine ateş ettiğinizde etrafa zehirli gazın yayıldığını göreceksiniz. Eğer gazın çıktığı eşyaya yakınsanız, zehirlenmekten korkmanıza gerek yok çünkü karakteriniz gaz maskesi taşıyor. Bir yandan zehirlenen karakterleri isabetli atışlarınızla daha çabuk yere indirebilir veya farklı stratejiler için bu taktiksel yeteneği kullanabilirsiniz.

Gazlarla arası epey iyi olan bu abimizin nihai yeteneğiyse yine gaz kullanımıyla ilgili. Bu yetenek sayesinde düşmanların üzerine zehirli bir gaz bombası atmanız mümkün oluyor. PC’de Z tuşuyla, PlayStation 4 konsolunda L1+R1 kombinasyonuyla açığa çıkan bu yetenekle attığınız bombadan çıkan gaz, kısa sürede etrafa yayılıyor ve can azaltıcı etki gösteriyor. Apex Legends oyunundaki mücadelenin durumuna ve düşmanın konumuna göre Caustic karakterinin nihai yeteneğini kullanarak geniş alanda pek çok rakibe hasar verebilmeniz mümkün.

Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
1
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x