İçerisinde bulunduğumuz konsol jenerasyonu biraz ilginç. Çünkü ara nesil konsollar bulunuyor bu nesilde. PlayStation 4 Pro ve Xbox One X konsollarından bahsediyoruz tabii ki ama birçok oyuncunun gözü yeni nesil konsollarda. E3 2018 sırasında da Bethesda ekibinin yeni nesil oyunlar göstermedi, Sony hariç diğer şirketlerin de 2020 ve sonrası için hiçbir oyun göstermemesi, birçok kişinin dikkatini çekti. Çünkü 2020 senesi ve sonrasına oyun gösterilmemiş olması, yeni nesil konsolların bu zamanda çıkacağını gösteriyor olabilir. Bugün ise ortaya yeni raporlar çıktı ve bu raporlara göre yeni Xbox konsolu 2020 senesinde gelecek.

Xbox

2020 senesinde Xbox, yeni nesle geçebilir mi?

Petri ve Thurrott sitelerinin editörü olan, sektörde güvenilir isimlerden olan Brad Sams, yaptığı yeni açıklamalarda yeni nesil Xbox konsolundan bahsetti. Brad Sams bu konuda, “Geçtiğimiz haftalar içerisinde Scarlett kod adlı yeni nesil konsol ile karşılaştım. Bu sırada Microsoft tarafından henüz gösterilmemiş yazılımları, oyunları da gördüm. Bu ürünler önümüzdeki 2 sene içerisinde gelecek.” dedi.

Scarlett kod isimli konsol hakkındaki açıklamalar, “Scarlett kod isimli yeni nesil konsol, 2020 senesinde gelecek ve bu konsol, büyük bir aileye sahip olacak. Farklı donanımlara sahip, farklı Scarlett konsolları göreceğiz. 2020, Xbox One X konsolunun çıkışı ile çok yakın olabilir ama Microsoft, yeni donanımlar ile yeni konsollar çıkartma konusunda agresif bir şekilde hareket ediyor.” şeklinde devam etti ve sonlandı.

Etiketler: