Crytek tarafından geliştirilen Ryse: Son of Rome, birçok oyuncu tarafından beğenilmişti. Bu oyun, Crytek ve Microsoft ekiplerinin iş birliğinde PC ve Xbox One platformları için piyasaya sürülmüştü. Hatta Ryse: Son of Rome, şimdiki nesil konsollara çıkan ilk oyunlardan bir tanesi idi. Yani, bayağıdır bu seri hakkında hiç yeni oyun görmedik. Fakat bugün Xbox patronu, yeni bir Ryse oyunundan bahsetti. Dilerseniz yazımızın devamından bu açıklamalara gir göz atalım.

Ryse: Son of Rome

Ryse 2 acaba Crytek ve Microsoft ekiplerinden gelebilir mi? 

Twitter üzerinden bir oyuncu, direkt olarak Xbox patronuna bir soru yöneltti. Bu soru, “Acaba neden Ryse: Son of Rome için hiç devam oyunu yapılmadı? O oyun gerçekten çok güzeldi.” şeklinde idi. Cevap ise, “Bir şeyin neden olmadığına dair kolay bir cevap vermek çok güç. Birçok şeyin kombinasyonu var ortada; bazıları doğru, bazıları yanlış. Ben oyunu oldukça sevdim ve senin de sevmene memnun oldum. Bu tip bir oyun türüne daha fazla önem vermemiz gerekiyor, bu konuda sana katılıyorum.” şeklinde geldi.

Xbox patronunun bu cevabı ardından aynı oyuncu, farklı bir soru daha yöneltti. Bu soru da, “Birinci parti oyun geliştirme departmanınız oldukça güçlü, neden Ryse 2 oyununu düşünmüyorsunuz?” şeklinde idi. Patron bu soruya da cevap verdi ve, “Bizler birçok şeyi düşünüyoruz. Piyasaya sürdüğümüz birçok oyunun severleri var. Bu severlerin neredeyse hepsi, devam oyunları istiyor. Tüm bu istekleri gerçekleştirmek oldukça güç, bir de bunun üzerine yeni seriler üretmeye çalışıyoruz.” dedi.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster